adcov.com

O Strona główna zadośćuczynienie za nadnerczy Wyczerpanie

Zaprojektowany, aby pomóc ciała stresem, maleńkie nadnercza ma wielkie zadanie do wykonania. Według niektórych placówek ochrony zdrowia, przewlekłym stresem i ubogich podatkowych nawyki żywieniowe gruczołów, co prowadzi do "zmęczenia nadnerczy" lub "zmęczenia nadnerczy". Objawy niedoboru nadnerczy mogą obejmować letarg, słabą koncentrację, zawroty głowy, głodu i niskie ciśnienie krwi. Podczas ekstremalnych niewydolność nadnerczy (stan chorobowy nazywa choroba Addisona) jest traktowany medycznie określonych hormonów, alternatywnych placówek ochrony zdrowia często zalecane naturalnych środków dla wyczerpania nadnerczy.

Teorie

Teoria wyczerpania nadnerczy jest prosta: gruczoły są lepiej przygotowane do obsługi stres krótkie i sporadyczne --- "walki lub lotu" odpowiedzi --- niż przewlekłego stresu współczesnego życia. Christiane Northrup, MD, sugeruje, że często stres i nadmierna stymulacja powoduje nadnercza do uwolnienia hormonów zbyt często, w końcu ich wyczerpania i prowadzi do wielu nieszczęść zdrowia (patrz źródła).

Zalecenia żywieniowe

Strona główna zadośćuczynienie za wyczerpania nadnerczy obejmują jedzenie regularnych małych posiłków i zrównoważony dieta bogata w produkty pełnoziarniste, warzywa i zdrowe oleje. Używki takie jak kofeina i cukier należy unikać, ponieważ umieszczenie dodatkowych obciążeń na nadnercza (Marcelle Wybierz, OB / Gyn NP, WomentoWomen.com).

Suplement Zalecenia

Codziennie multiwitaminowe może przeciwdziałać objawów związanych z nadnerczy wyczerpania. W szczególności, witamina C, witamina B, witamina E i magnezu --- jak lukrecja zioła syberyjski żeńszeń --- Uważa się, że zmniejszenie nadnerczy zmęczenie.

Zarządzanie stresem

Aby uniknąć objawów dodatkowo obciążające związane wyczerpania nadnerczy, zmniejszenie stresu poprzez przerwy w pracy, ćwiczenia jogi i medytacji.

Hormonalna terapia

Over-the-counter, hormony takie jak DHEA, czasami są wskazane do zmęczenia nadnerczy (Wybierz, Northrup). Jednak wziąć je tylko pod kierunkiem wykwalifikowanego lekarza, jak ważne jest, aby uzyskać wysokiej jakości suplement i przetestowaniu poziomu hormonów.

Rozważania

Chociaż zmęczenie nadnerczy jest popularny temat w naturalnym zdrowiu, nie ma medycznych konsensus o jego ważności, jak diagnozy. Mayo Clinic endokrynolog Todd B. Nippoldt, MD, mówi, że medyczny termin "niewydolność nadnerczy" odnosi się do niewystarczającej produkcji hormonów z powodu choroby podstawowej; Teoria, że ​​przewlekły stres powoduje niską nadnerczy jest klinicznie udowodnione (patrz źródła).