adcov.com

O spastyczne jelita grubego

Spastycznej okrężnicy lub zespół jelita drażliwego, występuje wtedy, gdy jelita nie działają prawidłowo. Amerykańska Akademia rodziny lekarzy, że albo jelita zmniejszają zbyt mocno, co zapobiega przepływowi żywności lub nie zmniejszają dostatecznie twarda, co powoduje żywności zbyt szybko przechodzić. Ludzi, zwłaszcza kobiet, zaczynają doświadcza spastyczne dwukropki w wieku 20 lat.

Czynniki ryzyka

Mount Sinai Medical Center mówi, że wspólne czynniki ryzyka spastyczne dwukropkami to stres, historię rodziny, dieta lub zmiana codziennej rutyny.

Objawy trawienne

American Academy of Family Physicians wymienia wspólne pokarmowego objawy spastyczne jelita grubego. Objawy te obejmują zaparcia, biegunka po jedzeniu, śluz w stolcu i silną chęć posiadania kolejnego wypróżnienia niezwłocznie po jednym.

Problemy z brzucha

Problemy związane z brzucha spastyczne dwukropki są gaz, wzdęcia, bóle brzucha i skurcze.

Jak zdiagnozowano

American Academy of Family Physicians mówi, że lekarze diagnozowania IBS lub spastyczne dwukropki, pytając pacjentów o ich objawów i wykonanie badań krwi lub kolonoskopii, aby upewnić się, że pacjenci nie cierpią z powodu innej choroby.

Zmiany żywieniowe i styl życia

Mount Sinai Medical Center twierdzi, że nie ma lekarstwa na spastyczne dwukropkami, ale pacjenci mogą kontrolować ich stan, pijąc dużo wody i stopniowo zmieniając swoją dietę i unikanie pokarmów, które drażnią ich stan. Ponieważ stres jest jedną z głównych przyczyn tego stanu, pacjenci są zachęcani do korzystania z poprawy funkcji jelit, rozwój techniki relaksacyjne i zasięgnąć porady w razie potrzeby.

Leki

American Academy of Family Physicians mówi, że lekarze mogą przepisać przeciwskurczowe leki, takie jak Anaspaz, Cystospaz i Levsin, aby złagodzić skurcze i bóle brzucha. Jeśli biegunka jest problemem, lekarze mogą zalecić over-the-counter leki jak Imodium.