adcov.com

O skuteczne leczenie zakażeń układu moczowego

O skuteczne leczenie zakażeń układu moczowego


Zakażenie dróg moczowych jest rodzaj infekcji bakteryjnej. Może on obejmować dowolną część układu moczowego, w tym cewki - tuleję, która transportuje moczu z pęcherza moczowego na zewnątrz korpusu, pęcherza moczowego, nerek i moczowodów.

Leczenie

Zakażenia układu moczowego są zwykle leczone antybiotykami. Amoksycylina, lewofloksacyna, cyprofloksacyna i sulfametoksazol-trimetoprim są wśród tych, które mogą być wymagane.

Rama czasowa

Zgodnie z Mayo Clinic, objawy infekcji dróg moczowych często ulgę już po kilku dniach skutecznego leczenia antybiotykami. Jednak osoba może trzeba przyjmować antybiotyki przez tydzień lub dłużej, aby zapewnić, że wszystkie bakterie są eliminowane.

Ból

Ponieważ leczenie antybiotykami może nie przynieść szybką ulgę w bólu, lekarz może przepisać leki przeciwbólowe do stosowania podczas leczenia infekcji dróg moczowych z antybiotykami.

Self-care

Są pewne rzeczy człowiek może zrobić, aby pomóc zapewnić skuteczne leczenie jej zakażenia dróg moczowych, takich jak picie dużo wody i umieszczenie poduszki w dolnej części brzucha. Woda może pomóc przepłukać bakterii z pęcherza, i pad ogrzewanie może pomóc uczynić ją bardziej komfortowe poprzez zwolnienie niektórych jej ciśnienia pęcherza.

Powikłania

Nieleczone zakażenie układu moczowego może rozwijać się w bardziej poważne zakażenia nerek, które mogą wymagać hospitalizacji. Zasięgnąć porady lekarza przy pierwszych oznakach infekcji dróg moczowych, takie jak ból podczas oddawania moczu i nienormalnie częste parcia na mocz.