adcov.com

O silikonowe implanty piersi

O silikonowe implanty piersi


Jeśli jesteś jednym z tysięcy kobiet, które nie są zadowolone z kształtu swoich piersi, mogą być uznane za coraz implantów piersi. Silikonowe implanty piersi są najbardziej popularny rodzaj implantu. Ale zanim zapisać się do tego zabiegu kosmetycznego, upewnij się, że wiesz, ryzyko i korzyści wynikające z procedury.

Historia

Kobiety zostały poszukiwania pomocy medycznej, aby zmienić ich rozmiar piersi od końca 1800 roku. Wypełnione żelem silikonowe implanty piersi trafić na rynek w 1962 roku, dając kobietom drogę do zwiększenia ich rozmiar piersi, utrzymując naturalny wygląd piersi. W 1988 roku FDA ogłosiła, że ​​bezpieczeństwo stosowania silikonowych implantów piersi była wątpliwa. W 1992 roku, po wielu kobiet skarżyła choroby lub ból z powodu implanty przecieka, FDA wziął je na zwykłym rynku kosmetycznym zabiegu, ale wolno je dla kobiet, które wymagały rekonstrukcji piersi. Stopniowo, badania wykazały, że nie było istotne ryzyko poważnej choroby z implantów, a w 2006 roku, nowy rodzaj implantów piersi silikon został zatwierdzony do ogólnego stosowania u kobiet w wieku 22 lat i starszych.

Funkcje

Silikonowe implanty piersi są bardziej popularne niż inne implanty, ponieważ dają piersi bardziej naturalny wygląd. Silikonowe implanty są wykonane z żelu silikonowego, który jest miękki i daje w dotyku, w taki sam sposób naturalnej tkanki piersi ma. Żel silikonowy wytwarza się przez zmieszanie średniej masie cząsteczkowej krzem tlenu, wodoru i dwutlenku węgla. Implanty piersi stosowane dziś są wykonane z trzech warstw zewnętrznych (tzw powłoki) i wypełnione żelem silikonowym.

Teorie / Spekulacje

Silikonowe implanty piersi były pod ścisłym nadzorem w ostatnich latach. Wiele kobiet, które twierdziły, że implanty spowodowane zaburzeniami tkanki łącznej, podobno z żelu wyciekającego z implantem. Jednak żadne badania wykazały udowodnienia korelację pomiędzy silikonowych implantów i chorób tkanki łącznej. Inni spekulują, że silikonowe implanty piersi prowadzić do raka piersi. Institute of Medicine, oraz szereg innych instytucji medycznych, nie byli w stanie znaleźć połączenie między implantów i raka piersi.

Rozważania

Jeśli rozważasz implantów piersi, musisz zrozumieć, trochę o procedury i zagrożeń związanych z implantami. Implantacji piersi jest poważnym zabiegu wymaga znieczulenia ogólnego i pobyt w szpitalu. Wszystkich zagrożeń związanych z operacją, w tym reakcji na znieczulenie i zakażenia, są zagrożenia związane z tym zabiegiem. Należy także pamiętać, że implanty piersi ostatnich około 10 lat, a następnie trzeba wymienić - więc jeśli masz zamiar utrzymać nowe krzywe, będziesz musiał ponownie przejść procedurę.

Ostrzeżenie

Silikonowe implanty piersi stanowią kilka unikalnych zagrożeń dla pacjentów. Jednym z nich jest ryzyko wytłaczania implantu. Zjawisko to występuje, gdy organizm odrzuca implantu i usiłuje przesunąć się skóry. Wymaga natychmiastowego usunięcia implantu. Utrata wrażliwości skóry i brodawkami na piersi jest częstym skutkiem ubocznym, ale jest to zwykle tymczasowe. Około 5 procent wszystkich pacjentów piersi implantu będzie rozwijać przykurczu torebki, stan, w którym blizny wokół implantu ściska i umów urządzenie, które sprawia, że ​​wyglądają zdeformowane piersi, i może prowadzić do zerwania. Ponownie, w tym celu konieczne jest implant usunięto.

Expert Insight

Wiele kobiet, zastanawiam się, czy będą w stanie karmić piersią swoje dzieci po otrzymaniu silikonowych implantów piersi. Tak długo, jak w miejscu nacięcia nie koliduje z przewodów mlecznych, implanty piersi nie wpływać na zdolność do karmienia piersią. Inne kobiety zastanawiać o niebezpieczeństwach związanych z pękniętych implantów. Badania jeszcze nie pokazano niebezpieczeństwa pęknięcia implantu silikonowego, ale lekarze zalecają, aby wszelkie pękniętego implanty być usunięte jak najszybciej, aby zapobiec powikłaniom.