adcov.com

O Rozbudowy mammoplastyki

O Rozbudowy mammoplastyki


Powiększanie mammoplastyki, powszechnie określane jako implant piersi lub zabiegu powiększania piersi, jest proces tworzenia pełniejsze piersi za pomocą implantu. Ludzie mogą wybrać powiększania mammoplastyki stworzyć większe piersi, przywrócić utraconą objętość po ciąży lub poważnej utraty wagi lub do rekonstrukcji piersi po mastektomii. Proces ten jest dość bezpieczne i przeprowadzane regularnie, ale nie bez ryzyka.

Rodzaje

Istnieje kilka rodzajów implantów piersi dostępne. Silikonowe implanty wypełnione żelem silikonowym elastycznego, są najbardziej tradycyjne, ale może wyciekać i spowodować problemy zdrowotne. Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych, kobiety muszą być 22 lat lub starszych, aby otrzymywać silikonowych implantów. Saline implanty wypełnione sterylnej wody słonej, są uważane za bezpieczniejsze alternatywy. Rodzaje dostępne są gładkie, teksturą i anatomiczne, które są bardziej naturalnie ukształtowane.

Nacięcie

Implanty mogą być umieszczone w kilku różnych typów nacięć, w zależności od istniejącego anatomii pacjenta oraz pożądanego rezultatu. Inframammary nacięcie, umieszczony pod piersią, jest powszechne. Inne techniki obejmują transaxillary nacięcie, w dole pachowym, która produkuje trochę blizn, ale ma większe szanse na asymetrii i periareolar nacięcie, wokół sutków. Ta ostatnia technika tworzy mniej zauważalne blizny, ale podnosi ryzyko utraty czucia brodawki i powoduje najwięcej problemów z karmieniem piersią.

Umieszczenie

Po nacięciu został złożony, chirurg wprowadza implant do kieszeni. Ta kieszeń może być umieszczona pod mięśnia piersiowego lub powyżej mięśnia piersiowego i bezpośrednio za tkance piersi. Implanty są mniej realistyczne subpectoral, ale bardziej stabilny. Implanty umieszczone za tkanki piersi produkują więcej normalne wyniki, ale jest bardziej prawdopodobne, aby spowodować zmarszczki, falujący i widoczności implantu u osób z cienkiej, miękkiej tkanki na piersi.

Zagrożenia

Powiększanie piersi może spowodować powikłania. Należą do krwawienia, infekcji, złe gojenie i niepożądanej zmiany bliznowacenia, sutka i czucia brodawki i powstawanie blizny tkanki wokół implantu. Implanty mogą pękać lub wycieku, a niektórzy ludzie doświadczają gromadzenie się płynu lub uporczywy ból. W poważnych przypadkach, skrzepy krwi, znieczulenia skutków ubocznych i serca lub krążenia, problemy mogą wystąpić.

Rozważania

Implanty piersi nie mają trwać przez całe życie pacjenta i może potrzebować po kilku latach wymiany lub usunięcia. Mogą one również zmiany wyglądu, w przeliczeniu na pacjenta kształtu ciała. Ciąża, menopauza i utrata wagi może spowodować, aby wszystkie implanty wyglądają inaczej. Niektóre implanty marszczyć, zniekształcić, a nawet przenieść się zmian ustrojowych.