adcov.com

O: Rapid Weight Loss

Utrata wagi jest celem dla wielu ludzi, ale zbyt szybko traci na wadze może być szkodliwe dla zdrowia ogólnego. Ponadto, niezamierzone szybka utrata masy ciała może być objawem poważnego zaburzenia medycznego i wymaga profesjonalnej oceny i leczenia. Zrozumienie przyczyn i skutków szybkiej utraty wagi jest pierwszym krokiem do poprawy
i utrzymaniu optymalnego zdrowia.

Rodzaje

Szybka utrata masy ciała może być zakwalifikowane jako zamierzone lub niezamierzone. Wiele diet i zmniejszające apetyt może spowodować szybką utratą masy ciała, a niektóre osoby mogą doświadczać znaczącą utratę wagi wkrótce po rozpoczęciu nowego programu ćwiczeń. Ta zamierzona utrata masy ciała jest często gwałtowne, dramatyczne i krótkoterminowych. Nieumyślne szybką utratą masy ciała nie jest spowodowany przez zmianę diety lub aktywność i może być objawem zaburzenia trawienia lub innej chorobie. Ten typ szybką utratą masy ciała jest często towarzyszą inne objawy choroby lub niedożywienia.

Znaczenie

Szybka utrata wagi może być objawem poważnych stanów medycznych, w tym chorób układu pokarmowego, takich jak celiakia i choroba Leśniowskiego-Crohna, nadczynność tarczycy, raka i cukrzycę. Ponadto, niektóre leki, takie jak leki przeciwdepresyjne mogą powodować szybką utratą masy ciała. Utrata ponad 10 procent swojej masy całkowitej w ciągu sześciu miesięcy lub mniej powinno być traktowane poważnie objaw medyczny i należy udać się do lekarza do pełnej oceny.

Efekty

Podczas celowe szybką utratą masy ciała nie jest zazwyczaj objawem bazowego stanu chorobowego, negatywne skutki szybką utratą masy ciała spowodowane przez nadmierne diety i ćwiczeń może być znaczna i może obejmować odwodnienie, szczep serca i zaburzenia czynności nerek. Niezamierzona utrata masy ciała jest zwykle wywołane przez bazowego stanu medycznego i zawsze powinno być czerwona flaga. Chociaż tylko objaw innej choroby, negatywne skutki dla zdrowia może być równie szkodliwe dla narządów i organizmu jako całości. Dodatkowo, szybką utratą masy ciała może pogorszyć objawy odpornościowy, pozostawiając ciało nie jest w stanie poradzić sobie z podstawowym, stan zdrowia, który jest odpowiedzialny za utratę wagi.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zapobieganie umyślne szybką utratą masy ciała wiąże się następujące ćwiczenia i dobre praktyki żywieniowe i konsultacji z lekarzem lub dietetykiem przed dokonaniem istotnych zmian do swojej diety. Zapobieganie przypadkowym utraty wagi jest trudniejsze, ale dobra opieka medyczna, regularne kontrole i zdrowy tryb życia zapewni jesteś w stanie utrzymać zdrowe i aktywne życie. Szybka leczenie zaburzeń medycznych, jest najlepszym sposobem, aby zapobiegać i leczyć niezamierzonego szybką utratą masy ciała.

Ostrzeżenie

Nadmierne diety i ćwiczenia, a nadużywanie receptę lub over-the-counter tabletek odchudzających, może poważnie zaszkodzić zdrowiu. Przed rozpoczęciem nowego programu ćwiczeń, dieta lub omówić masz jakiekolwiek obawy o swoje zdrowie lub masy z regularnego lekarza. Wiele dodatków, które podają się wytwarzają gwałtowny spadek masy ciała jedynie pociągnąć płynów z organizmu, co prowadzi do odwodnienia i czasowego zmniejszenia ciężaru. Nie stosować over-the-counter pigułki diety lub hamujące apetyt bez konsultacji z lekarzem, ponieważ wiele z tych suplementów są niebezpieczne i niesprawdzone.