adcov.com

O Rak piersi i ból szyi

Rak piersi dotyczy nowotworu, który powstaje w kanale lub gruczoły piersi (jeżeli jest on zwany gruczolakoraki) lub tkance piersi (mięsaki). Rak piersi może mieć wpływ zarówno mężczyźni i kobiety, choć przede wszystkim ostatni. Rak może przebiegać bezobjawowo lub powodować guzek pojawiać się w piersi, lub dokonać zmiany skórne w piersi lub brodawki. Ból szyi nie jest normalny objawem raka sutka. Jednak ból kości, w tym w kościach szyi, może pojawić się w wyniku leczenia raka sutka lub przerzutów kostnych (rozprzestrzenianie się nowotworu pierwotnego do kości szyjki).

Ból szyi

Ból kości szyjki, która ma miejsce przed leczeniem może być związany z przerzutami do szyi. Kości są częstym miejscem przerzutów dla stadium IV raka piersi z przerzutami do kości szyi spowoduje nie ból. Ból, który występuje po zabiegu zaczyna mogą być objawowe przerzutów do kości, ale może to być spowodowane leczenia raka sutka, jak również. Niektóre środki chemioterapii i innych leków stosowanych w walce z rakiem piersi podstawowy może powodować skutki uboczne - w tym kości, bóle mięśni i stawów - co może mieć wpływ na szyi.

Bez przerzutów Przyczyny bólu szyi

Chemioterapeutyków może powodować ból w nerwach, łączy, mięśni lub ścięgien. Podczas gdy te leki chemioterapeutyczne zwykle powoduje ból w dolnej części ciała, włączając w to biodra i nogi, mogą one powodować ból kości i więzadła szyi. Ból związany z chemioterapią zazwyczaj zaczyna się podczas sesji chemioterapii i staje się coraz gorsza. To może pozostawać przez okres do jednego roku po zakończeniu leczenia.

Innym lekiem stosowanym w leczeniu raka sutka, zwanej tamoksyfen, jak wiadomo, powoduje sztywność kości i stawów. Ponownie, jest to przede wszystkim powoduje problem w dolnej części ciała, ale może powodować sztywną szyjkę, jak również. Ból ten jest zwykle podobny do bólu stawów.

Leczenie bez przerzutów szyi Pain

Bez przerzutów ból szyi jest zwykle traktowane przez zarządzających ból z leków przeciwbólowych i / lub poprzez budowanie siły mięśni poprzez fizykoterapii, która buduje mięśnie bez męczący na ciele. Leki przeciwbólowe to NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne) lub silniejsze leki przeciwbólowe, takie jak opioidy i tricyclyc leków przeciwdepresyjnych. Joga i pływanie są zalecane formy ćwiczenia radzenia sobie z bólem szyi spowodowanego leczeniu raka piersi, i ciepło i masaż może pomóc złagodzić ból. Zabiegi te generalnie pomagają z objawami bólu, ale nie leczyć ból całkowicie - tylko czas można leczyć ból szyi całkowicie związany z leczeniem raka sutka.

Ból szyi z przerzutami

Bóle kości szyi może być znak, że nowotwór przerzuty do kości. Wraz z płuc i wątroby, przerzuty do kości jest wspólne z IV stadium raka sutka. Przerzuty do kości mogą powodować bóle kości i złamania kości. W rzeczywistości przewiduje się, że w przybliżeniu połowa wszystkich złamań kości spowodowanych nowotworami występuje w wyniku przerzuty do kości, raka piersi, jak odmiany podstawowej.

Leczenie bólu szyi przerzutami

Przerzutowym rakiem piersi jest nieuleczalną, ale jej postęp można spowolnić lub terapii, a objawy, w tym ból szyi, można traktować wiązki promieniowania laserowego na dotkniętych kości nie okazały się skuteczne w zmniejszaniu bólu u około 85 procent pacjentów z przerzutami do kości , Bisfosfoniany, nowy lek, pokaż obietnica, pomagając utrzymać poziom wapnia normalne; spowolnić lub powstrzymać niszczenie kości przez komórki nowotworowe; i przedłużyć czas przeżycia. Tamoksyfen jest inny lek stosowany w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych w kościach. Niesteroidowe leki przeciwzapalne lub inne leki przeciwbólowe są również używane do zarządzania ból szyi lub innych bólu związanego z przerzutami do kości.