adcov.com

O przetok brzucha

O przetok brzucha


Mimo, że nie mówił o wiele, przetoki brzuszne są niebezpieczne i trudne do zarządzania zarówno dla zespołu medycznego i pacjentów.

Z definicji, przetoki jest otwarty kanał łączący narządów jamy brzusznej na powierzchni zewnętrznej; w laika, to otwór pomiędzy jednym z narządów jamy brzusznej się na powierzchni skóry.

Przyczyny

Istnieją zasadniczo trzy przyczyny przetoki brzusznej: choroba, powikłania po operacji, i uraz lub zranienie.

Przetoki spowodowane przez choroby jest zwykle spowodowane przez raka lub ropnia, co powoduje osłabienie i ewentualnie otwór w organie, który może ostatecznie wzrosnąć do zaangażowania innego narządu lub rosną na zewnątrz w kierunku skóry.

Przetoki spowodowane powikłań po operacji może obejmować niezupełne zamknięcie nacięcia wykonane na narząd lub nieumyślnego nacięcia przez noża nie leczy i mogą się zarazić.

Trzeci rodzaj uszkodzenia często występuje w tępe siły, na przykład w wypadku samochodowego lub ataku. Siła może spowodować nagłe małe rozdarcia w wewnętrznym narządu, które w końcu wzrasta do przetoki.

Rodzaje

Stedman w Medical Dictionary określa przetoki brzucha jako "fistulous łączniku jednego z trzewi do powierzchni zewnętrznej"; Definicja Wikipedii jest nieco bardziej zrozumiałe dla tych, bez stopni medycznych: "nieprawidłowe połączenie lub przejście pomiędzy dwoma narządów lub naczyń, które zwykle nie łączą."

Kilka z bardziej popularnych przetoki brzusznej są:
-enterocutaneous przetoki (pomiędzy jelitem a zewnętrzną skórę)
-gastric przetoki (pomiędzy żołądka i zewnętrzną skórę)
-anorectal przetoki (między odbytnicy lub odbytu obszarze a zewnętrzną skórę)
-enteroenteral przetoki (w dwóch różnych części jelita)
-pancreatic przetoki (między trzustki i innych organów wewnętrznych)

Cokolwiek organem jest zaangażowany, płyny, komórki lub wydalanie z organem opróżnia się przez przetokę, która prowadzi wiele ryzyko infekcji.

Istnieją trzy typy przetoki: tylko jeden koniec jest otwarty (Ślepa przetoki); ma otwory zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych (Complete przetoki); Niekompletne i przetoki, gdzie jest zewnętrzny otwór skóry ale nie łączy się z organów wewnętrznych.

Leczenie

Leczenie obejmuje połączenie chirurgii w celu skorygowania otworów zaangażowanych oraz kurs antybiotyków leki, aby wyeliminować obecne zakażenia oraz zapobieganie dalszej infekcji.

Zapobieganie

Naprawdę nie ma zapobieganie przetok brzusznych, ale świadomość możliwości wystąpienia przetoki brzusznej jest ważne. Po urazie, operacji lub diagnozowania raka, ważne jest, aby od razu udać się do lekarza przy pierwszych oznakach infekcji.

Błędnej diagnozy

Jak w przypadku każdego stanu zdrowia, ważne jest, aby być informowany inteligentnie porozmawiać z lekarzem na temat stanu i objawów. Autodiagnostyka z informacji na temat każdej strony nigdy nie jest dobry pomysł. Jeśli podejrzewasz, że przetoki brzusznej, zobaczyć się z lekarzem.