adcov.com

O Protezy z klamrami

Protezy z zamknięciami może być świetnym sposobem, aby zamaskować fakt, że brakuje kilku zębów. Nie tylko są one fantastyczne zaufanie booster, ale także przyczyni się twoje naturalne zęby pozostają w odpowiednich miejscach, aw niektórych przypadkach, nawet pomóc żuć jedzenie lub bite skuteczniej. Choć protezy z klamrami są atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu osób, które potrzebują sztucznych zębów, należy upewnić się, że wiesz, jak dużo o nich, jak to możliwe przed dokonaniem inwestycji w tej alternatywy.

Funkcja

Protezy z klamrami są przeznaczone na "wypełnienie" dziury, gdzie brakuje zębów. Opierają się one na swoich naturalnych zębów, aby utrzymać je na miejscu. Są one w większości kosmetyczne, jednak, ponieważ nie są one zwykle że wytrzymały, chociaż wydaje się naturalne i mocne, gdy są one w jamie ustnej.

Cechy

Protezy z zamknięciami są wykonane z jednego lub więcej sztucznych zębów osadzonych w dziąsłach akrylowych. Konstrukcja ta jest następnie utrzymywany w miejscu w jamie ustnej za pomocą ciśnienia i klamry, które zahaczyć się mocno zakorzenione naturalne zęby. Klamry zaczepić się wokół górnej części przedniej i tylnej części zębów kotwiących. Protezy z zamknięciami są zazwyczaj stosunkowo tani i może być uzupełnione o większej liczby sztucznych zębów, czy dodatkowe zęby są utracone.

Rodzaje

Protezy z klamrami są często nazywane "płetwy", ponieważ są one łatwe do przystawki w out. Nawet lepiej, możesz mieć protezy z klamrami wykonane przed usunięciu zębów, a następnie zacząć je sobie po zęby są ściągane. Inny rodzaj protezy, która ma również zapięcie nazywa Nesbit RPD. Ten rodzaj protezy posiada zapięcia, ale klamry wykonane są z elastycznego tworzywa sztucznego na bazie nylonu. Wyglądają bardzo naturalnie i nie będzie cię skrzywdzić, jeśli przypadkowo je połknąć.

Korzyści

Protezy z klamrami są trudne do wykrycia, a na ogół nie muszą być usunięte przed jedzeniem. W zależności od lokalizacji sztucznych zębów, może rzeczywiście pomóc ustabilizować swoje naturalne zęby i zrobić kęs mocniejszy. Protezy z klamrami są również dość tanie i łatwe do zmiany, jeśli stan jamy ustnej zmienia. Protezy z zamknięciami może obsługiwać cztery lub więcej zębów w niektórych przypadkach pomiędzy naturalnymi zębami.

Rozważania

Przed zakupem protez z klamrami, upewnij się, że będą one odpowiednio swoich potrzeb. Jeśli masz kilka pozostałych zębów, a następnie protezy z klamrami może rzeczywiście rozluźnić swoje naturalne zęby w czasie. Może chcesz dostać protezy, które są mniej uzależnione od istniejących zębów pozostać w miejscu. Należy także pamiętać, że są jasne w twoich oczekiwań na protezy z klamrami. Jeśli szukasz czegoś, co będzie funkcjonować w identyczny sposób do swoich starych, naturalnych zębów, to być może trzeba zbadać implanty stomatologiczne zamiast protez.

Ostrzeżenie

Jak w przypadku każdego urządzenia dentystyczne, nie kupić protezy z klamrami z kimś, kto nie jest lekarzem specjalistą. Protezy z zamknięciami nie są szczególnie drogie w porównaniu do innych opcji dla sztucznych zębów, ale są ludzie, którzy wyznają je sprzedać "z rabatem" i da ci Settings nieprawidłowo zamontowany lub nawet stare protezy, które nie zostały zaprojektowane do ust. Zawsze pracować z zaufanego dentystę, gdy są coraz przystosowany do protez i uczenia się, jak się ubrać i używać ich.