adcov.com

O pokarmy bogate w żelazo

O pokarmy bogate w żelazo


Jeśli twoje ciało ma niskie stężenie żelaza we krwi, lekarz może rozważyć, aby być anemiczny, i określić, które koncentrują się na dietę, która jest bogata w żelazo wraz z suplementu żelaza. Czasami konieczne są suplementy, czy można dostarczyć organizmowi niezbędnych poziomów żelaza, które są jej niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Jednakże, jeśli jesteś wegetarianinem, chociaż jesz warzywa, które zawierają żelazo, może nie być wystarczająco dużo. Żelazo w mięsie jest lepiej absorbowany przez organizm niż żeliwa, które znajdują się na warzywach, więc trzymać na diecie o dobrej równowadze z obu jest ważne.

Identyfikacja

Jeśli są z niedoborem żelaza i powiedziano, aby utrzymać wysoki żelazo dietę, mogą być bardziej skłonni do jego przestrzegania, jeśli zrozumieć rolę, jaką odgrywa żelaza w organizmie. Żelazo pomaga organizmowi produkować czerwone krwinki, które są niezbędne w walce ze zmęczeniem, oraz budowanie systemu odpornościowego organizmu. Jeśli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości żelaza, to także trudny czas przenoszenia tlenu w całym systemie, powodując niebezpieczne pozbawieniu narządów, takich jak, serce, płuca i mózg. Mięśnie będą również cierpieć, jeśli pozbawiona tlenu, co czuje twoje ramiona ciężkie, a czasami co codziennego wysiłku bolesne.

Fakty

Zaleca się spożywać od 10 do 14 miligramów żelaza dziennie. FDA jest również stwierdzenie, że kobieta powinna spożywać co najmniej 14 miligramów, jeśli nie nieco więcej. Ponieważ kobiety tracą żelazo bogatych krwi podczas cyklu miesiączkowego, naturalne jest, że potrzebują więcej żelaza w diecie. Jedzenie codzienną dietę składającą się z chudego mięsa i warzyw może pomóc w utrzymaniu tego celu.

Rodzaje

Żelazo można uzyskać poprzez wiele różnych odmian żywności. Pokarmy bogate w żelazo są często podzielone na kategorie, które składają się z mięsa, owoców i warzyw, produktów sojowych i nakrętki, nasiona roślin strączkowych i kategorii. Każda kategoria ma swój najwyższy ranking użytkowników, które zapewniają najwyższe stężenie żelaza za uncję. Dla mięsa, wątróbka z kurczaka na szczycie listy, a morskie warzywa dostarczają najwięcej żelaza w kategorii warzyw. Tofu jest najwyższa dla kategorii sojowym i groch są najbardziej bogate w żelazo strączkowych.

Rozważania

Jeśli myślisz poważnie o utrzymanie diety bogatej w żelazo, może warto rozważyć wprowadzenie morze warzyw w diecie. Chociaż mogą one być różne od tego, co jesteś przyzwyczajony do, zawierają one ważne minerały i pierwiastki śladowe, które są bardzo korzystne dla organizmu. Wraz z dużą zawartością żelaza, że ​​warzywa morskie świadczenia, są również bogate w witaminy z grupy B, a także A, C i E. Ocean wstążki, kelps morskie i jedwabiste dłonie morskie mogą być dodawane do sałatek, zup sauted posiłki i nie tylko zaszczepienie posiłki z smakiem, ale również dodanie niezwykłe korzyści zdrowotne.

Korzyści

Jeśli dodajesz żelaza w diecie, można też rozważyć korzyści dodanie witaminy C, jak również. Picie szklanki soku pomarańczowego, lub dodając owoce cytrusowe do posiłku pomoże Ci bardziej efektywnie absorbować żelazo od innych wyborów żywieniowych.

Ostrzeżenie

Jeśli zdecydowałeś się rozpocząć wprowadzając zdrowe i bogate w żelazo pokarmów w gospodarstwie domowym, należy uważać, kwot, które są spożywane przez dzieci i niemowląt. Niektóre rodzaje głębinowych ryb i owoców morza są bogate w żelazo, ale może stanowić ryzyko alergii, jak również, zatrucia rtęcią, jeżeli jest w dużych ilościach. Orzechy są kolejnym bardzo alergia pokarmowa, które powinny być wprowadzone z rozwagą.