adcov.com

O Pink Eye

Zapalenie spojówek, powszechnie znany jako spojówek jest zapalenie błony pokrywającej jasnego białego części oka i wewnętrzną okładzinę powiek. Mimo, że każdy może dostać różowe dzieci oko najprawdopodobniej mieć wpływ.

Cechy

Zapalenie charakteryzuje się różowego lub czerwonego wygląd oka. Stan może być dość niewygodne i może powodować przemijające zaburzenia widzenia,. Spojówek występuje zwykle tylko w jednym oku, ale może rozprzestrzeniać się na inne również. Objawy zapalenia spojówek to zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie, bóle, wodnistej oka (s), wrażliwość na światło i rozładowania pus podobne.

Rodzaje

Istnieją trzy główne typy zapalenia spojówek.
Alergiczne zapalenie spowodowane jest przez alergeny, takie jak kurz lub dym. Ta forma różowego oka jest powszechne zwłaszcza u osób, które cierpią na sezonowe alergie.
Bakteryjne zapalenie spojówek jest zwykle spowodowane przez paciorkowce lub gronkowce, jak bakterie. Ta forma spojówek jest zwykle zawarte przez kontakt z zanieczyszczoną powierzchnią lub elementu.
Wirusowe bakterii jest spowodowane przez wirus. Ten typ różowego oka jest zlecane przez kontakt z zarażonymi osobami. Na przykład, wirus może rozprzestrzeniać się przez kaszel.

Efekty

Jeden z najbardziej niewygodnych aspektów różowego oka jest nagromadzenie absolutorium, które występuje podczas snu. Absolutorium twardnieje i tworzy skorupę, która może spowodować, że powieki trzymać się razem. Mogą wystąpić intensywne swędzenie i łzawienie z chorego oka może powodować pieczenie. Dzieci mają tendencję do pocierać oczu, które mogą być bolesne. Chorego oka może wrażenie, że nie ma rzęs lub ciała obcego w oku, nawet jeśli nie ma. To może zranić migać.

Ostrzeżenie

Alergiczne zapalenie spojówek nie jest zaraźliwa, ale inne formy są bardzo zaraźliwe. Kiedy różowy oczu jest spowodowane przez wirus może stać się w powietrzu poprzez kaszel i kichanie. Zapalenie spojówek, które jest spowodowane przez bakterie mogą być przenoszone przez dzielenie przedmiotów osobistych, takich jak ręczniki czy makijażu oczu. Zapalenie spojówek, które występuje w jednym oku mogą być rozłożone na drugą przez dotykanie lub pocieranie pierwszego chorego oka, a następnie dotykając nienaruszone oko. Ważne jest, aby myć ręce po dotknięciu oka lub opieki nad dzieckiem z różowym okiem. Przedmioty takie jak ręczniki i myjki należy dokładnie umyć w najgorętszych ustawienia wody. Użyj środka dezynfekującego do czyszczenia liczniki i inne przedmioty. Zapalenie spojówek rozprzestrzenia się łatwo w ustawieniach komunalnych, takich jak przedszkola czy szkoły. To może być transmitowane do członków rodziny w domu.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Wirusowe zapalenie spojówek zwykle usuwa się w jej własnej ciągu 7 do 10 dni. To musi iść swoją drogą, jak nie ma odpowiedniego leczenia spojówek wywołane przez wirusa. Jest to możliwe, w celu złagodzenia objawów przez stosowanie okładów do chorego oka. Przemian chłodnych i ciepłych kompresów. Chłodne okłady mogą złagodzić swędzenie podczas ciepłe okłady zapobiegnie gromadzeniu się absolutorium. Użyj sztucznego rozwiązania łzy złagodzić dyskomfort. Lekarz może przepisać krople sterydów miejscowo w celu złagodzenia stanu zapalnego. Alergia na leki mogą pomóc złagodzić objawy alergicznego zapalenia spojówek. Bakteryjne zapalenie traktuje się antybiotykiem kropli lub maści. Spojówek zwykle nie jest poważny i nie ma długo utrzymujące się niekorzystne zmiany.

Expert Insight

Noworodki są na wysokie ryzyko różowe oczy. Strona AllAboutVision.com stwierdza, że ​​zgodnie z Ferri za Advisor Klinicznej 2008, zapalenie spojówek występuje w 1,6 do 12% wszystkich noworodków w Stanach Zjednoczonych. Niemowlęta i dzieci, które rozwijają się różowe oczy powinny być postrzegane przez lekarza dla prawidłowej diagnostyki i leczenia.