adcov.com

O Physical Therapy dla pacjentów z udarem

O Physical Therapy dla pacjentów z udarem


Choroba serca może równie dobrze uznać Ameryki zdrowia publicznego wroga numer jeden, z śmiertelność outranking że raka. Ci, którzy przetrwają dowolnego z różnych dolegliwości, które stanowią jak choroby serca często znajdują się do czynienia z pewnym stopniem osłabienia. To może być szczególnie ważne dla ofiar udaru, którzy często cierpią na uszkodzenia, które zmniejsza wystarczającą ruchliwość, w wyniku wysokiego stopnia utraty samodzielności i codziennego. Fizykoterapia może być jedynym sposobem wielu chorych może odzyskać utracone podstawowych umiejętności życiowych.

Skok Vesus zawał mięśnia sercowego

Choroba serca jest rzeczywiście pojęciem dla wielu rodzajów chorób, które negatywnie wpływają na układ sercowo-naczyniowy. Dwa najczęściej występujące choroby są ataki serca i udar mózgu. Zawał mięśnia sercowego lub zawał serca, występują wskutek zablokowania dopływu krwi do lub z serca i z resztą organizmu. Skok jest bardzo podobny, różnica polega blokada hamuje przepływ krwi do wszystkich lub niektórych części mózgu.

Rola Fizjoterapii w Stroke Rehab

Zakres i charakter uszkodzeń jest całkowicie uzależnione od tego jaka część mózgu została naruszona. Paraliż i umiejętności silnik hamowanie, zmniejszona czułość, słabe umiejętności komunikacyjne, braki poznawcze i zaburzenia emocjonalne są powszechne wśród pacjentów po udarze mózgu. Na odprawy lekarza, celem terapii fizycznej (czasem dział wspólnym wysiłkiem z terapii zajęciowej) jest wykorzystanie kilku metod w ich dyspozycji w celu obejścia niepełnosprawności pacjenta i umożliwić im życie w pewnym stopniu niezależność.

Cel Fizykoterapii

Fizykoterapia dla udaru pacjenta polega na pracy na rzecz koordynacji mięśni i ponownego wprowadzenia podstawowych umiejętności motorycznych, dwa obszary, w których wielu chorych z udarem mózgu są niewystarczające. Chodzi o to, aby uczyć ofierze nowe sposoby wykonywania podstawowych codziennych czynności, takich jak mycie zębów, uwodzenie, ubieranie i samo karmienie. Naprężenia terapii coraz fizyczne pacjenta do aktywnego korzystania z negatywnie ręce i nogi, aby osiągnąć te zadania. Cel ten można osiągnąć na wiele różnych sposobów, na przykład uniemożliwienie wykorzystywania przydatków roboczych, "siła" pacjent, który ma angażować chorą kończynę (s).

Wspólne metody

Pacjentów procedury ćwiczeń może być wykonywane za pomocą jednego lub kombinacji fizycznej urządzeń związanych z leczeniem. Dla tych z chodu (styl chodzenia) kwestii, pasa chodu, uprzęży prowadzony przez terapeutę, jest często stosowane w celu utrzymania delikatnej stabilność. Często ćwiczenia mogą być wykonywane w wyporu w basenie wypełnionym wodą, znaną jako hydrotherapy, aby umożliwić poprzednio łóżku pacjenta przyzwyczaja się do swego własnego ciężaru ciała. Opór ćwiczenia kontra grawitacji jest często wprowadzony, aby umożliwić pacjentowi odzyskać siłę mięśni i wytrzymałość.

Perspektywy

Szeroko zakrojone badania wykazały, że leczenie fizyczny jest korzystne udarze i bardzo skuteczne w co pozwala im na osiąganie pewnego stopnia niezależności funkcjonalnej. Według American Heart Association, mniej niż 14 procent rehabilitowanych ofiar udarem powrócić do poziomu sprzed incydentu z funkcji, a szacuje się, że prawie 50 procent potrzebować dodatkowej pomocy, pomimo medycznie udanych fizycznych sesji terapeutycznych. Obecnie, terapia fizyczna ciążyła do działań opartych na bardziej spokojnie, aby zwiększyć przyjemność pacjenta, dając im tym samym większą motywację, aby zakończyć swoje sesje terapeutyczne.