adcov.com

O narkomanii w szkołach podstawowych

O narkomanii w szkołach podstawowych


Nadużywanie narkotyków jest dzieciństwo problemem na całym świecie. Chociaż różne lokalizacje geograficzne są nękane surowiej niż innych, dzieci wszędzie muszą być ostrzeżeni i wykształceni o szkodliwości narkomanii.

Wczesne Dyskusja

Według National Institute of Drug Abuse (NIDA), jeden z kluczy do zapobiegania nadużywaniu narkotyków zajmuje dzieciństwo temat podczas dziecka elementarnych lat szkolnych.

Wskazania

NIDA informuje, że zgodnie z nadużywania substancji i Mental Health Services Administration, dzieci ze szkoły nadużywają narkotyków już od 12 i 13 lat. Narkomania w tym młodym wieku zazwyczaj zawiera papierosy, alkohol lub wziewne.

Znaczenie

Na podstawie przeglądu w 2008 roku Narodowego na zażywania narkotyków i zdrowia (NSDUH), 9,3 procent młodzieży w wieku od 12 do 17 są nielegalne narkotyki. Wcześniej zaczyna nadużywanie narkotyków, nadużywanie bardziej zaangażować się jako dziecko wchodzi w wiek dojrzewania.

Nieporozumień

Niektórzy uważają, że narkomania jest problemem nastoletnich; jednak narkomania dotyka dzieci we wczesnym okresie dojrzewania. 2008 NSDUH informuje, że nielegalne używanie narkotyków przez 12 do 13 lat młodzieży wynosiła około 3,3 proc.

Zapobieganie

Podczas narkotyków zazwyczaj zaczyna się w szkole średniej, programy mające na celu utrzymanie dzieci od narkotyków są najbardziej skuteczne, gdy zaczęło się w szkole podstawowej. NIDA sugeruje, że rodziny o silnej więzi, zaangażowania rodziców w życiu dziecka i jasnych granic i konsekwentne egzekwowanie dyscypliny, zapewniają ochronę przed nadużywaniem dzieciństwa narkotyków.