adcov.com

O lędźwiowego kręgosłupa

Kręgosłupa, stan zwyrodnieniowy z udziałem jednego lub kilku stawów kręgosłupa, mogą wpływać na lędźwiowego (niższa), klatki piersiowej (w środku) lub szyjki macicy (górne) części kręgosłupa. Lędźwiowego kręgosłupa jest zwykle spowodowane przez choroby zwyrodnieniowej stawów lub kości ostrogi w wyniku starzenia się, a także może wynikać z urazu. Zwykle nie ma objawów, ale może powodować bóle pleców i sztywność.

Identyfikacja

Wszystkie dyski kręgosłupa, w tym z pięciu kręgów w obszarze lędźwiowym, mają tendencję do zmniejszenia się z wiekiem, a więzadła wokół tarcz gęstnieć i może nawet stać się skostniałą, więc normalny materiał traci swoją elastyczność. Zwiększa to obciążenie i ciśnienie w kręgi, a także mogą powodować obniżenie wysokości człowieka. Kręgosłupa może powodować wybrzuszenia wypuklinami dysków i, które mogą być bardzo bolesne, jak i kostne.

Znaczenie

Osteofity, które są kręgowych narośli kostnych, są powszechnie nazywane kości ostrogi, choć faktycznie są gładkie i nie kolczaste, jak nazwa sugeruje. Są one bardzo często u osób powyżej 60 lat, a ciało tworzy osteofity zwiększyć powierzchnię po wspólne została uszkodzona przez zapalenie stawów lub inną chorobą. Ostrogi kostne mogą powodować ból, jeśli są one ocierają nerwów. Są one częściej u szyjnego kręgosłupa.

Rozważania

Ponad 80 procent populacji Stanów Zjednoczonych w wieku powyżej 55 mają pewien stopień lędźwiowego kręgosłupa, o czym świadczy obrazów radiologicznych, zgodnie z artykułem z 2003 roku z University of Pittsburgh Medical Center. Zwykle nie ma objawów i stan jest odkryta z powodu promieniowania rentgenowskiego lub obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego prowadzone dla innych powodów. Większość badań nie może znaleźć spójna żadnego czynnika innego niż starzenie się, w tym aktywności fizycznej, kształt ciała, spożycie alkoholu lub palenia tytoniu.

Efekty

Kiedy pojawią się objawy, zwykle wiąże się poranną sztywność stawów lub ból lub ból podczas zginania lub podnoszenia. Siedząc przez długi czas może również powodować sztywność. Czasem ból staje się przewlekły źródłem niepokoju lub ostrego epizodu, takie jak przepuklina dysku pojawia się, a następnie ludzie zgłaszają się na leczenie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Lekarze wolą konserwatywne leczenie lędźwiowego kręgosłupa. Obróbka rozpoczyna się od utraty wagi, jeśli pacjent jest nadwaga i środki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen lub leków na receptę. Fizykoterapia może być prowadzona przez wiele tygodni, wraz z ćwiczeniami w domu, koncentrując się na rozciąganie. Lekarz może zalecić zastrzyki repozytorium metyloprednizolonu, kortykosteroidu przeciwzapalnym. Lekarze zaleca operację odcinka lędźwiowego kręgosłupa tylko wtedy, gdy nie ma ciągłe bóle wyniszczające lub kompresji rdzenia kręgowego. Wiele z nich jest teraz zaczynają się minimalnie inwazyjnej chirurgii laserowej endoskopowej, unikając operacji na otwartym powrotem i sztuczne zamienniki płyt.