adcov.com

O Knee Replacement Surgery

Operacji wymiany stawu kolanowego ma zastąpić zużyte, uszkodzone części stawu kolanowego ze sztucznych części. Staw kolanowy jest podatny na wiele rodzajów uszkodzeń, zwłaszcza choroby zwyrodnieniowej stawów, w postaci choroby zwyrodnieniowej stawów, która może poważnie ograniczyć zdrowie i funkcjonalność stawu kolanowego. Operacji wymiany stawu kolanowego zastępuje powierzchnie artykulacji w protezy stawu kolanowego z okładzin, które naśladują działanie naturalnego stawu kolanowego.

Znaczenie

Operacji wymiany stawu kolanowego polega na wymianie uszkodzonych, chorych części kolana z sztucznych części. Ogólnie rzecz biorąc, chirurgia kolanowego polega na usunięciu kości zdegradowanej na końcach udowej i piszczeli, dwa kości nóg, które spełniają w celu utworzenia stawu kolanowego. Choroba zwyrodnieniowa stawów, która jest formą zużycie i rozdarcie stawów jest najczęstszą przyczyną degradacji stawu kolanowego i zniszczenia wymagające kolanowego. Wyniki choroby zwyrodnieniowej stawów w załamania się chrząstki stawowej wyściełającej staw kolanowy, stan, który wywołuje silny ból i niepełnosprawność.

Rodzaje

Tradycyjna operacja wymiany stawu kolanowego polega na wymianie zużytych końce kości tworzących do stawu kolanowego ze sztucznych implantów, które są zwykle złożone z obu plastiku lub tytanu. Obie kości udowej i kończy piszczelowe są szlifowane i wygładzane, aby usunąć kości ostrogi, poszarpane, zdegradowane fragmenty kości, a wszelkie pestki stawowe kawałki chrząstki. Po zakończeniu kostne są odpowiednio wygładzone i naprawiona, z tworzyw sztucznych lub tytanowe implanty kolanowe są przymocowane zarówno piszczeli i kości udowej końcówki. Każdy kawałek implantu jest zwykle przykręcone w miejscu za pomocą śrub i kołków małe, że zakotwiczenia się w głębsze części każdej strony kości. Sztuczne implanty kolanowe są przeznaczone do naśladowania funkcji normalnej, zdrowej kolana, umożliwiając sprawne zakres ruchu i poruszaniu się.

Korzyści

Główne korzyści wynikające z operacji wymiany stawu kolanowego jest zmniejszenie bólu, zwiększenie stawu kolanowego zakresu ruchu i zdolność do wznowienia aktywny tryb życia. Bóle stawów kolana i niepełnosprawność mogą poważnie ograniczyć podstawowe funkcjonowanie i poważnie ograniczają jakość życia. Łączna kolanowego przywraca zdrowie stawu kolanowego i umożliwia wznowienie większości aktywności fizycznej. Chociaż większość lekarzy zamienne kolano odradzam ogółu odbiorców zamiennych kolano prowadzących wysokiej uderzenia lub nadmiernie fizycznych rodzajów ćwiczeń, najbardziej niskim wpływie i umiarkowanych form ćwiczeń, w tym podnoszenie ciężarów, kolarstwo i spacery, mogą być wznowione bez ograniczeń ,

Rozważania

Nie wszystkie artretyczne kolana kolana lub uszkodzone należy wymienić. Większość chirurgów zamienne kolano doradzać pacjentom z złych kolana spróbować nieinwazyjnych form leczenia: pierwszy działalności, modyfikacji leków, ból zastrzyki kortyzonu, itp objawy Wiele razy ból kolana i problemy z poruszaniem się mogą być aktywnie zarządzany i traktowane przez tych typów nie- zabiegi inwazyjne. Operacji wymiany stawu kolanowego jest poważna operacja z wszystkich potencjalnych powikłań, które go wraz ze wszystkimi rodzajami dużych zabiegów chirurgicznych. Operacji wymiany stawu kolanowego powinny być wykonywane tylko wtedy, gdy ból kolana i niepełnosprawność nie są już dopuszczalne.

Potencjał

Wraz z całkowitej operacji wymiany stawu biodrowego, całkowity operacji wymiany stawu kolanowego jest jednym z najbardziej udanych i zmienia życie operacji minionego wieku. Operacji wymiany stawu kolanowego ma potencjał, aby przywrócić jakość życia i pobiegać byłych cierpiących ból kolana, który w przeciwnym razie byłyby ograniczone do głównie siedzący tryb, podziurawione bólu istnienia. Poprzez przywrócenie utraconej funkcji kolana i ruch, i eliminując ból kolana i podrażnienia, zabiegowi endoprotezoplastyki stawu kolanowego poprawia codzienną funkcjonalność i zdolność fizyczną, co przekłada się na poprawę jakości życia.