adcov.com

O indeksie glikemicznym i diety

O indeksie glikemicznym i diety


Nauka jedzenia jest bardzo interesujące dla lekarzy, naukowców i konsumentów świadomych wagi. Indeks glikemiczny jest niedawny rozwój nauki o żywności i studium tego, jak ludzkie ciało przetwarza węglowodany.

Definicja

Według Szkoły Molekularnej i drobnoustrojami Biologicznych Uniwersytetu w Sydney, indeks glikemiczny jest "ranking węglowodanów w skali od 0 do 100, w zależności od stopnia ich podnieść poziom cukru we krwi po posiłku." Jest to system oceny, który identyfikuje pokarmów zawierających węglowodany, które podnoszą poziom cukru we krwi szybko (dając żywności wysokiej glikemii numer indeksu) i pokarmów zawierających węglowodany, które podnoszą poziom cukru we krwi wolniej (dając żywności niskoglikemicznych numer indeksu).

Indeksowania jedzenie

Ponieważ University of Sydney jest instytucją, która utrzymuje indeks glikemiczny, jego metoda naukowa jest jedynym sposobem, w którym żywność może być uwzględniona w indeksie. Wykonuje badania z danej żywności przez karmienie, że jedzenie w określonych ilościach do 10 lub więcej wolontariuszy. Poziomy cukru we krwi u ochotników testuje się w ciągu dwóch godzin. Ci sami ochotnicy są następnie podawane żywności, który znany numer indeksu glikemicznego i poziom cukru we krwi jeszcze sprawdzony w ciągu dwóch godzin. Te dwa poziomy są obliczane, a indeks glikemiczny w żywności testu jest przypisany do każdego wolontariusza. Średnia wartość indeksu glikemicznego z ochotników jest uważany za wartość indeksu glikemicznego żywności badanego.

Pokarmy indeksowane

Tylko produkty zawierające węglowodany są zawarte w indeksie glikemicznym. Pokarmy, które składają się tylko z białka, tłuszczu nie są częścią indeksu. Ponadto, University of Sydney i inne uprawnione laboratoria żywności może wykonać badania indeks glikemiczny produktów żywnościowych na komercyjnych przypisać wartość indeksu glikemicznego do żywności przygotowanej w pytaniu. To sprawia, że ​​po niskim indeksie glikemicznym diety łatwiejsze dla konsumentów.

Diety oparte GI

Istnieje kilka diet plany, które następują indeks glikemiczny i zasad indeksie glikemicznym. Niektóre z tych planów diety są wyraźnie oznaczone jako takie (na przykład, w "Anne Collins Low GI Diet"). Inne popularne planów diety, takie jak South Beach Diet lub Warrior Diet, wykonaj te same zasady kontroli poziomu cukru we krwi, wybierając pokarmy osoba je starannie. Osoby zainteresowane w tworzeniu niskoglikemicznych indeksowane żywności część swoich planów diety może również konsultować indeks glikemiczny bazę danych na własną rękę, aby ustalić, które pokarmy dopasować do swoich osobistych planów diety.

Ostrzeżenie

Istnieją pewne kontrowersje, jak przydatny indeks glikemiczny jest dla konsumentów. Wydaje się, że idealnym rozwiązaniem dla osób z cukrzycą typu 2, ponieważ bezpośrednio odnosi się do kwestii poziomu cukru we krwi. Jednakże, zgodnie z Mayo Clinic, praktyczne stosowanie zasad niskim indeksie glikemicznym diety jest znacznie bardziej skomplikowana, niż przeciętny konsument jest w stanie zrobić na jego lub jej. To dlatego, że indeks glikemiczny żywności może odchylić się znacznie w zależności od tego, jak jedzenie jest przygotowane i jakie inne pokarmy są spożywane w tym samym czasie.