adcov.com

O grubego i problemy skórne

Wrzodziejące zapalenie okrężnicy, choroba zapalna jelit, powoduje stan zapalny i owrzodzenia (wrzody) w odbytnicy i okrężnicy. Stany zapalne mogą prowadzić do biegunka, ból brzucha, niedokrwistość, zmiany skórne, krwawienie z odbytu, utrata apetytu. Ze względu na podobieństwo do innych objawów zaburzeń jelitowych, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, zapalenia okrężnicy, może być trudna do zdiagnozowania.

Przyczyny

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest chorobą autoimmunologiczną, która jest spowodowana przez organizm nieprawidłowo działającego z bakteriami z przewodu pokarmowego. Chociaż istnieją teorie o możliwych przyczyn, nie są jeszcze żadnych ostatecznych raportów wskazujących na dokładnie to, co jest głównym powodem. Chociaż stres i nieodpowiednia dieta może wpływać objawy w kimś, kto ma zapalenie jelita grubego, to nie są przyczyny. Ponadto, uważa się, że istnieje powiązanie genetyczne, ale taki, który jest pośredni. Często można znaleźć podobne zaburzenia trawienia w kuzynów w tej samej rodzinie.

Diagnoza

Typowe objawy zapalenia jelita grubego obejmują biegunkę, krwawienie z odbytu i bóle brzucha. Ze względu na stan zapalny jelit, fałszywe poczucie pilności do korzystania z toalety jest produkowany, co często prowadzi do wielu bolesnych wycieczki do łazienki uzyskując żadnych wyników. Ktoś, kto podejrzewa, że ​​mają zapalenie jelita grubego będą musiały przejść procedurę zwaną kolonoskopia. To jest, gdy lekarz wkłada długą rurkę jak aparat do odbytu, aby zobaczyć, w obrębie jelita grubego. Obrazy wytwarzane z kolonoskopii są najdokładniejszym sposobem zdiagnozować zapalenie jelita grubego.

Zmiany skórne

Jest w ciekawej korelacji między wrzodziejące zapalenie okrężnicy i skóry zmian. Zmiany skórne, które mogą występować jako albo otwarte wznosi lub czerwone krosty są zwykle na obszarach miękkich tkanek kogoś z zapaleniem jelita grubego w ciągu kilku dni lub podczas epidemii zapalenia jelita grubego. Ponieważ nie jest jeszcze zacięta debata nad tym, co dokładnie powoduje zapalenie jelita grubego, istnieje również wiele teorii na temat zmian skórnych wynikających. Uważa się, że zmiany skórne powodowane przez zapalenie jelita grubego albo są wynikiem znacznego odwodnienia, stresem lub infekcji. Chociaż przyczyną zmian jest wciąż się do debaty, to jest powszechnie przyjęte, że mogą one być objawem wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Ryzyko raka jelita grubego

Ryzyko zachorowania na raka jelita grubego może zwiększyć, jeśli zdiagnozowano wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Nasilenie zapalenia jelita grubego ma bezpośredni wpływ na wzrost ryzyka. Co oznacza, że ​​w zależności od tego, jak ciężka i ile okrężnicy została uszkodzona przez zapalenie jelita grubego, ryzyko zachorowania na raka może być nawet 32-krotną szybkością. Około 5 procent osób z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego są zdiagnozowano raka jelita grubego.

Leczenie

Choć zapalenie jelita grubego jest początkowo poważne i wyniszczające, raz w remisji może łatwo zarządzać regularne leków. W normalnych przypadkach, biorąc codziennie lek przez całe życie pacjenta może doprowadzić do poprawy jakości życia. W niektórych ekstremalnych przypadkach operacja jest wariant, w którym część jelita grubego jest usuwany.