adcov.com

O cholecystektomii Pocztowym zespołem

Cholecystektomia jest zabiegu medycznego każdego roku przeprowadzono tysięcy razy. Cholecystectomy jest podstawowy sposób leczenia bólu i dyskomfortu spowodowanego dyskomfortu żółciowej. Podczas gdy wiele osób normalnie żyć bez pęcherzyka żółciowego po operacji, inni doświadczają objawów uciążliwe. Kiedy objawy te są przewlekły i uporczywy, są dalej po cholecystektomii Syndrome.

Co to jest zespół po cholecystektomii?

Zespół po cholecystektomii lub PCS, jest stanem, który występuje po cholecystektomii, który jest usunięcie pęcherzyka żółciowego. Pęcherzyków znajdujących są zazwyczaj usuwane, gdy komplikacje wynikają z obecności kamieni żółciowych. Warunek może składać się z objawami, które istniały przed zabiegiem cholecystektomii lub może to być nowe objawy, które nastąpiły po cholecystektomii.

Co powoduje Syndrome po cholecystektomii?

PCS jest spowodowane przez zmiany zachodzące w jaki płynie żółć w organizmie bez funkcjonującej pęcherzyka żółciowego do przechowywania nadmiaru żółci. Problemy takie mogą występować w płynie nadmiar żółci w górnej części przewodu żołądkowo-jelitowego w sposób ciągły. Ten problem może doprowadzić do zapalenia błony śluzowej żołądka i przełyku. Kolejnym problemem może występować w dolnej części przewodu żołądkowo-jelitowego. Problemy w tym zakresie mogą powodować ból w dolnej części brzucha i biegunka.

Częstość występowania zespołu po cholecystektomii

Według badań opublikowanych przez Narodowy Instytut Zdrowia, około 40 procent pacjentów cholecystektomii mają jeden lub więcej objawów brzucha po operacji. Według WebMD, około 10 do 15 procent wpływa na PCS. Jednakże w większości przypadków diagnoza PCS będą zwykle zastąpione przez bardziej dokładnie od diagnozy oceny medycznej. Około 95 procent z tych osób z PCS otrzyma nową diagnozę.

Objawy

Osoby z PCS mogą wystąpić objawy, które różnią się od rodzaju i liczby. Objawy mogą obejmować gorączkę, nudności, kolki, bóle brzucha, nadmiar gazu, biegunka, niestrawność i żółtaczka. Najczęstsze objawy wydają się być związane z dyskomfortem żołądka i problemy z trawieniem. Objawy przebiegu od lekko irytujące wyniszczające.

Leczenie

Zabiegi zmieniać w zależności od ostatecznej diagnozy. Pacjenci, u których zdiagnozowano zespół jelita drażliwego, lub IBS mogą być leczone z dodatkami włókien, leki uspokajające i przeciwskurczowe. Pacjenci z przewlekłą biegunką mogą znaleźć ulgę od cholestyramina. Osoby z przewodu pokarmowego choroby refluksowej mogą używać pompy protonowej lub antagonistów histaminy. Leki zobojętniające sok żołądkowy może pomóc. W niektórych przypadkach dodatkowy zabieg może być konieczne, aby rozwiązać ten problem.