adcov.com

O chirurgii Przepuklinowego

Przepuklina występuje, gdy część błony śluzowej żołądka lub jelita wybrzuszeń poprzez rozdarcie w ścianie mięśniowej. Przepukliny produkować ból i sprawiają, że trudno osiągnąć codziennych zadań. Przepukliny może kolidować z przepływem krwi i blokady spowoduje w jelitach. Cztery główne rodzaje przepuklin są pachwinowa, udowa, rozworu i Umbilical. Herniorrhaphy jest zabieg chirurgiczny wykonywany w celu skorygowania przepukliny. Operacja jest wykonywana, gdy przepuklina znacząco utrudnia codzienne życie człowieka.

Rodzaje

Herniorrhaphy przeprowadza się w jednym z dwóch sposobów: otwartego naprawy lub laparoskopowym.
Chirurgia laparoskopowa jest mniej inwazyjne i oferuje szybszy czas regeneracji. Jest to preferowana metoda naprawy przepukliny. Jeśli zostały poddane poprzedniej operacji brzusznej, lub niektórych schorzeń, nie może być kandydatem do operacji laparoskopowych. W tym przypadku zostaną wykorzystane otwarte naprawy.

Identyfikacja

Laparoskopowa naprawa przepukliny składa się z trzech lub czterech małych nacięć pocięte na brzuchu. Instrumenty chirurgiczne zostanie włożona przez rurki do jamy brzusznej. Aparat zostanie również wprowadzona z których chirurg zobaczyć przepukliny i inne organy na monitorze w sali operacyjnej. Gaz stosowany w celu ułatwienia oglądania. Chirurg następnie pracować przez nacięcia do naprawy przepukliny poprzez wszycie siatki kawałek nad eksploatacji i zabezpieczenie go zszywek chirurgicznych.
Otwarte naprawy wykonywane od zewnątrz. Chirurg wyciąć 03:57 calowy nacięcia gdzie przepuklina się znajduje. Nacięcie przetnie wszystkie warstwy skóry i tłuszczu pozwalające chirurga, aby zobaczyć łzę. Następnie siatka jest stosowana do naprawy przepukliny.
Otwarte naprawy może również wiązać się z chirurgiem pcha tkanki wystający z powrotem na miejsce i ciągnąc okolicznych mięśni na pokrycie łzę, a następnie zszycie razem.

Rama czasowa

Herniorrhaphy trwa od 30 minut do jednej godziny aż do zakończenia. Młodsi pacjenci mają krótsze czasy chirurgicznych.

Rozważania

Większość pacjentów może powrócić do codziennych czynności, takich jak prysznice i jazdy w ciągu kilku dni. Chociaż może być w stanie powrócić do pracy w ciągu kilku dni do tygodnia, każda działalność uciążliwa i bardzo ciężkich należy unikać sześciu do ośmiu tygodni.
Unikaj kąpieli w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu, ponieważ woda może spowodować taśmy skóry, aby zwolnić i ranę, aby otworzyć.

Ostrzeżenie

Jeśli wystąpią nudności lub wymioty. gorączka i dreszcze, drenaż nacięcie, ostrego lub przewlekłego bólu, lub niemożność oddania moczu, należy skontaktować się z lekarzem od razu.