adcov.com

O chirurgii endoskopowej Laser Spine

O chirurgii endoskopowej Laser Spine


Endoskopowa chirurgia laserowa kręgosłup jest minimalnie inwazyjna metoda wykonywania operacji kręgosłupa. Endoskopowa chirurgia zazwyczaj wymaga nacięcia poniżej 1 cala, czyli odzysku jest znacznie szybsza.

Endoskop

Endoskop jest cienka rurka z niewielką kamerę wideo na końcu to, że chirurg wstawia przez małe nacięcie. Kamera wyświetla obrazy kręgosłupa na ekranie wideo dla chirurga, aby zobaczyć.

Laser

Laser jest skupiony strumień światła, który generuje ciepło, które chirurg używa zamiast skalpela (nóż) do naprawy lub usunięcia tkanki.

Zalety

Podczas tradycyjnej chirurgii kręgosłupa, chirurg musi wyciąć mięśnie, ale w chirurgii endoskopowej, chirurg musi oddzielić tylko mięśnie, aby dotrzeć do obszaru. Procedura ta minimalizuje uszkodzenie otaczających tkanek, co oznacza, że ​​odczuwają mniejszy ból i blizny po operacji. Chirurgia endoskopowa wymaga również mniej znieczulenia, zmniejszając ryzyko związane znieczulenia skutków ubocznych.

Poprawa

Według Spine Wszechświata, większość ludzi opuścić szpital tego samego dnia, zabiegu i wrócić następnego dnia na fizykoterapii i planu ćwiczeń.

Zastosowania

Według Instytutu Kręgosłupa Małoinwazyjnej, zastosowania endoskopowej chirurgii laserowej kręgosłupa obejmują przepuklina dysku, wybrzuszenia płyty, choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa płyty, ostrogi kości, i choroby uskokiem, ściągnięty nerwów, zwężenia, skoliozę i fuzji.