adcov.com

O banki spermy

O banki spermy


Bank spermy nie jest instytucją finansową. Zamiast tego, jest to bank, który dozuje spermy do osób lub par, które chcą mieć dzieci, ale z jakiegoś powodu nie są w stanie skorzystać z nasienia męskiego partnera. Na przykład, para może otrzymać dotację z banku spermy czy męskiego partnera liczba plemników jest zbyt niska. Podobnie, jedna kobieta może zwrócić się o pomoc do banku spermy, czy chce mieć dziecko, ale nie ma męża lub ukochaną, z którą sobie wyobrazić.

Fakty

Banki spermy znajdują się na całym świecie. Płacą chętnych ludzi do odwiedzenia ich zaplecze i zapewnić nasienie / darowizn spermy. Uzasadnione renomowane banki spermy, ekran każdego dawcy, aby upewnić się, że jest zdrowy na umyśle i ciele. Zazwyczaj ocenia historię medyczną rodziny każdego dawcy, jak również. W Stanach Zjednoczonych, ofiarodawcy również pod kątem chorób zakaźnych. Po dawca ustala się być zdrowe, wolne od chorób, kobieta może nabyć fiolek jego spermy do wykorzystania w poczęciu dziecka

Nieporozumień

Wiele osób zakłada, że ​​banki spermy przewidują jedynie anonimowych darowizn. Jednakże, istnieje wiele, że dostarczenie darczyńcom i odbiorniki z opcji anonimowych i zidentyfikowanych darowizn. Na przykład, dawca może zgodzić się, że jego tożsamość ujawniona do kobiety, która zajdzie w ciążę z jego nasienia. Inni mogą zgodzić się na ujawnienie tożsamości, gdy dzieci poczętych z ich nasienia osiągnąć 18 lat. Mimo to, niektóre banki spermy trzymać wyłącznie do anonimowych darowizn.

Czynniki ryzyka

Istnieje pewne ryzyko związane z pozwalając podarowane nasienia / spermy do ciała. Na przykład, kobieta może być wystawiony na działanie HIV. Jednak kobieta może wiedzieć więcej o zdrowiu swojej spermy dawcy niż ona będzie o nowym partner's.This seksualnych jest ze względu na fakt, że dawcy są przeszukiwane pod kątem różnych genetycznych i chorób przenoszonych drogą płciową, w tym HIV (wirus wywołujący AIDS) , zapalenie wątroby, rzeżączka i kiła. Jako dodatkowy środek bezpieczeństwa, każdy oddawanie spermy jest kwarantannie przez okres 6 miesięcy. Pod koniec okresu kwarantanny donor podano innego badania krwi w celu zapewnienia, że ​​choroba jest bardzo wolna.

Typ

Jeden rodzaj banku spermy zwykle spermy darowizny bezpośrednio do domu odbiorcy, a druga tylko typ statków do gabinetu lekarza. Inne wysyłamy domu odbiornik jedynie, jeżeli zostały one przewidziane z pewnego rodzaju zaświadczenie, że odbiornik jest pod opieką lekarzy. Niektóre kobiety wolą mieć spermy wysyłają do swoich domów i wykonać samodzielnie zapłodnienia, prawdopodobnie ze względu na prywatność. Jednak to działa tylko wtedy, gdy sperma zostanie wprowadzony do pochwy kobiety. Jeśli potrzebuje zapłodnienie wewnątrzmaciczne (IUI) lub Intracervical Inseminacja (ICI), będzie ona musiała odwiedzić centrum medycznego posiadania procedury zakończone.

Identyfikacja

Identyfikacji bezpieczne, renomowanego banku spermy może być dość łatwe. Większość lekarzy może wykształconych poleconych. Niektórzy ludzie również wybrać, aby szukać banki spermy w Internecie, zwłaszcza na forach przeznaczonych dla osób próbuje wyobrazić. Wymogi licencyjne banku spermy i akredytacji różnią się, w zależności od stanu, w którym się znajdują. Jednak wiele osób uważa, banki akredytowane przez amerykańskiego Stowarzyszenia Banków Tkanek renomowanych.