adcov.com

O Ayurveda

Ayurveda jest starożytnym naturalny system uzdrawiania. Teoria i praktyka pochodzi z tradycji wedyjskiej w Indiach, od świętych pism hinduskich skomponowanych w sanskrycie ponad 5000 lat temu. Ayurveda oznacza "wiedzę o życiu" lub "naukę o życiu", a jego celem jest osiągnięcie ciągłego zdrowia poprzez utrzymywanie równowagi. Jest holistycznym systemem, który integruje ciało, umysł i ducha.

Techniki

To ajurwedyjskie metody medytacji, joga, masaż, medycynie i diety. Ponadto, program oczyszczania zwany Panchakarma pomaga komórki uwalniają toksyny, a następnie opróżnia tych toksyn poprzez systemy eliminacji. Ajurweda zaleca utrzymywanie regularnego jedzenia i procedur śpi.

Dosze

W Ayurveda, istnieją trzy podstawowe tendencje, zwane dosze, która musi pozostać w równowadze dla optymalnego zdrowia. W dosza vata, pitta i kapha. Kiedy dosza staje się zbyt silne lub słabe, trawienie jest zaburzone, a to tworzy toksyn zwanych ama, resztę, która gromadzi i zatyka komórki. Nierównowaga może wynikać z różnych czynników, w tym psychicznych i emocjonalnych stresów, związanych z ochroną środowiska i kwestii żywieniowych.

Rodzaje

Każdy człowiek posiada wszystkie trzy dosze w fizjologii, ale w różnych ilościach. Częstość występowania każdego dosha określa typ osobowości ciała i ogólnie cechy danej osoby, wraz z najbardziej prawdopodobnych problemów zdrowotnych i psychicznych. Vatas zazwyczaj mają więcej problemów z krótkim uwagi, niestrawność i zaparcia, bezsenność, nadmierna niepokojące i niepokoju i bólu stawów. Pittas mogą być wrogo nastawieni w pracy iw relacjach, i mają skłonność do choroby wrzodowej, zaburzenia czynności wątroby, chorób skóry i wysokie ciśnienie krwi. Typy kapha może być słaby, częste przeziębienia i problemy z zatokami, skłonność do cukrzycy i tendencją do nadwagi.

Odżywianie

Ajurweda zaleca jedzenie głównie z pokarmów roślinnych prany lub siły życiowej. Są całe, świeże, organiczne, alkaliczne i dojrzewających w słońcu żywności. Niektóre przyprawy są doskonałe dla zdrowia, w tym kolendra, koper, kminek, kurkuma, rozmarynu i imbiru. Olej sezamowy jest zalecane dla zmniejszenia toksyny i generowania zdrowych tkanek, jak również dostarcza niezbędnych kwasów tłuszczowych. Ludzie powinni unikać przetworzonej żywności i dodatków, mąki i cukru rafinowanego, utwardzone tłuszcze, mikrofal żywności i niskiej jakości mięsa.

Medycyna konwencjonalna

Ajurweda zyskał coraz większą uwagę na Zachodzie ze względu na rosnące zainteresowanie medycyny alternatywnej i metod zapobiegawczych choroby. Mimo to, jest to rzadkie dla lekarzy specjalizujących się w tradycyjnym lub leczniczymi, to lek na to specjalność medycyny ajurwedyjskiej. Narodowy Instytut Ayurvedic Medicine została założona przez lekarza, który ma także doktorat w Ayurveda (patrz źródła) i Ayurveda energicznie popierane przez popularny autor Deepak Chopra, lekarz, który stworzył The Chopra Center for Wellbeing.