adcov.com

O Alzheimera i zgonów w rodzinie

O Alzheimera i zgonów w rodzinie


Wiele rodzin i opiekunów, walczyć z tym, co i jak powiedzieć chorych na Alzheimera, gdy jest śmierć w rodzinie. Trudno jest wiedzieć, ile osób będzie zrozumieć i zapamiętać. Rodziny walczą o jak najwięcej szczegółów, aby dać, kiedy i czy powiedzieć cierpiący na Alzheimera powinien uczestniczyć pogrzebowe i pamiątkowe usług. To jest wspólne doświadczenie i są dostępne za pomoc wytyczne rodzinom poradzić sobie z tym trudnym problemem.

Nieporozumienia

Wiele osób z przekonania, że ​​dlatego, że prawdopodobnie nie będzie pamiętał, nie ma potrzeby, aby poinformować pacjentów z chorobą Alzheimera o śmierć w rodzinie. Ludzie wierzą, że dlatego, że pacjent może zapomnieć o tych, którzy cierpią z puszki Alzheimera i powinny być oszczędził z nich mówi. Ci, którzy pracują z tych pacjentów zapewnić opiekunów i członków rodziny, że to nie jest prawda. Pacjenci mogą reagować w sposób nieprzewidywalny do takiej emocjonalnej nowości, ale odpowiedź z tych pacjentów nie jest mniej realne niż odpowiedziach osoby, która nie cierpi na demencję. Pacjenci mają prawo wiedzieć, że ukochany odszedł i żałobę, niezależnie od formy działania te mogą podjąć.

Teorie / Spekulacje

Nawet pacjenci nie wykazujące reakcję na początkowym przekazywaniu wiadomości dotyczącej śmierci w rodzinie często wykazują pewne oznaki świadomości na lepszych, bardziej świadomych dni. Istnieją pewne spekulacje, że choroba Alzheimera i demencji pacjenci reagują na poziomie emocjonalnym na pewne bodźce i są po prostu w stanie wyrazić to odpowiedź dla tych, wokół nich. Niektórzy pacjenci, w świadomych chwil, po prostu powiedział, ich opiekunów, które rozumieją, że o wiele więcej rzeczy, niż mogą wyrazić. Podczas chwile jasności często wydają się odległe i denerwująco ulotne, wielu uważa te chwile dają nadzieję, że bliscy są wciąż obecne, a odnoszące się do rodziny na pewnym poziomie.

Korzyści

Jak dziwne, jak się wydaje, informując pacjentów z chorobą Alzheimera o śmierci bliskiej osoby w rzeczywistości może być korzystne. Dla jednego, mówiąc pacjenta łagodzi obciążenia wielu opiekunów czuje, gdy prowadzenie tajnego coś tak monumentalne jak śmierć w rodzinie. To może być trudne do wykonania w tajemnicy tej wielkości z ciebie, gdy idziesz do odwiedzenia mama lub dziadka. Mówienie o śmierci pacjenta również szansę stać się częścią systemu wsparcia i procesu żałoby. Jest to bardzo często dla pacjenta Alzheimera sensownie reagować, gdy inna osoba trzyma ją za rękę i woła przed nią. Może to zapewnić łagodzący dla pacjenta i opiekuna podobne i połączenie między pacjentem a resztą rodziny.

Ostrzeżenie

Bądź uczciwy wobec pacjentów z chorobą Alzheimera o śmierci bliskiej osoby. Pacjent ma prawo wiedzieć o utracie i żałobę w jakikolwiek sposób jest w stanie. Jednakże, należy dokonać rozróżnienia pomiędzy byciem uczciwym wobec pacjenta i co mu przeżyć to wydarzenie. Czasami osoba cierpiąca na chorobę Alzheimera może zapomnieć, że pewien człowiek umarł i zapytać, jak robią lub wspominając zmarłego w inny sposób. Choć ważne jest, aby poinformować pacjenta, że ​​osoba ta zmarła, to jest okrutne, aby pacjent przeżywać otrzymaniu tej wiadomości każdego dnia lub tygodnia. Gdy pacjent wspomina zmarłego najlepiej jest podać krótki i proste odpowiedzi, które, jeśli w ogóle możliwe, dzwoni trochę prawdy. Jeśli pacjent pyta, jak Sue robi, ale Sue zmarł w zeszłym roku, dobrą odpowiedzią byłoby po prostu powiedzieć: "Jestem pewien, że Sue jest w porządku i jestem pewien, że ona sobie sprawę, że pytasz." Powiedz pacjenta o śmierci raz, a następnie przejść, czy i kiedy zapomnę.

Expert Insight

Geri R. Hall jest pielęgniarka, która pracuje na University of Iowa College of Medicine i na Alzheimera Banner Institute w Phoenix w Arizonie. Ona oferuje następujące porady dla pacjentów z chorobą Alzheimera mówi o śmierci rodziny: pacjent powinien być poinformowany o śmierci w rodzinie. Pacjent powinien zostać poinformowany w prywatnej, cichej okolicy. Jeśli pacjent ma pewną godzinę podczas którego wydaje się być bardziej świadomym, powiedzieć jej w tym czasie. Przez cały czas leczenia pacjenta z "prostoty, współczucia i uczciwości." Stowarzyszenie Online Społeczność Alzheimera mówi, że jest całkowicie dopuszczalne do podjęcia chorego z telefonu Alzheimera na pogrzeb w razie potrzeby i sugeruje, posiadające jedną osobę wyznaczoną do opieki nad tą osobą w trakcie służby. Pozwala to pacjentowi Alzheimera należy podać odpowiedni sposób wygodę i pozwala, żeby usunąć z sytuacji, jeżeli okaże się to konieczne.