adcov.com

Nutritional Wsparcie osłonki mielinowej

Nutritional Wsparcie osłonki mielinowej


Otoczka mielinowa jest zbieranie komórek tłuszczowych każda powłoka neurony w mózgu. Ponieważ gruby hamuje prąd, otoczka mielinowa chroni neurony z aktywnością elektryczną i zwiększa szybkość transmisji ważnych sygnałów w mózgu, dzięki czemu skok z jednego neuronu na drugiej. Zdrowie i żywienie odgrywa ogromną rolę w rozwoju i utrzymania osłonki mielinowej, więc dobra dieta jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mózgu.

O osłonki mielinowej

Według Instytutu Franklina, osłona mielina składa się z 30 procent białka i 70 procent tłuszczu. Z tego powodu, otoczka mielinowa ma białawy wygląd, co daje jej mózg blady kolor. Mielina osłona składa się z luk i węzłów pomiędzy którymi sygnały elektryczne podróżują w szybkim tempie. Franklin Institute szacuje, że stopa się tak szybko, jak 400 metrów na sekundę. Główną funkcją osłonki mielinowej zatem do wspierania procesów neuronów i szybkość działania mózgu.

Potrzeby żywieniowe

Ponieważ osłona mielina składa się głównie z tłuszczu, mózg potrzebuje diety bogatej w niezbędne tłuszcze z różnych zdrowych źródeł. Najczęściej kwas tłuszczowy w mieliny nazywa kwas oleinowy i znajduje się w oliwie z oliwek, migdały, pekan, makadamia, orzeszki ziemne, awokado i mleka ludzkiego. Inne ważne lipidy Omega 3 i 6 kwasy tłuszczowe, zawarte w orzechy włoskie, nasiona słonecznika, owoce morza i zielone warzywa liściaste. Jedzenie z tych źródeł żywności na co dzień zapewnia, że ​​mielina osłona posiada wszystkie niezbędne składniki odżywcze, aby działać poprawnie.

Niedożywienie

Według dr Eric H. Chudler od Narodowego Centrum zasobów badawczych i twórca Neuroscience dla dzieci, diety ubogiej w Omega 3 i 6 kwasów tłuszczowych może prowadzić do różnych problemów fizycznych i psychicznych. Na przykład, brak tych podstawowych tłuszczów może powodować problemy ze wzrokiem, trudności w uczeniu się, problemy ruchowe i zaburzenia równowagi neuroprzekaźników. Nierównowaga kwasów tłuszczowych zostało również związany z kilkoma problemy neurologiczne, takie jak depresja, nadpobudliwość, a nawet schizofrenii. Na szczęście, niektóre skutki niedożywienia mogą być naprawiane przez zdrowszą dietę.

Zaburzenia płaszcza mieliny

Stwardnienie rozsiane jest zaburzeniem neurologicznym, w których otoczka mielinowa więdnięciu w plastry w całym mózgu. Ponieważ uszkodzenia mieliny osłona u osób ze stwardnieniem rozsianym, zniszczenie lub utrata osłonki mielinowej może nam pokazać dokładnie to, co jest dobre dla. Jak Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego wyjaśnia, osoby cierpiące na tę chorobę często przechodzą zakłócenia kontroli motorycznej, a następnie zaburzenia mowy, zaburzenia widzenia, zaburzeń funkcji poznawczych, emocjonalnych i depresji zmian - objawy nie w przeciwieństwie do skutków niedożywienia upon osłonki mielinowej.

Rozważania

Jak Chudler wskazuje badanie, jak żywienie wpływa na osłonkę mielinową jest stosunkowo nowy i doświadczenia, patrząc na sposób odżywiania oddziałuje z mózgu są trudne do przeprowadzenia ze względu na szereg innych czynników, które mogą zaburzyć wyniki doświadczalne. Na przykład, środowisko odgrywa wielką rolę w rozwoju mózgu, więc zmianę zachowania mogą być nie tylko z powodu niedożywienia. Plus, edukacja, problemy społeczne i rodzinne może również powodować fizyczne i psychiczne problemy podobne do nerek niedożywienie i osłonki mielinowej.