adcov.com

Nowotwory kręgosłupa po raku piersi

Rak piersi wpłynęło około 2,5 miliona kobiet w Stanach Zjednoczonych od 01 stycznia 2006, najnowsze dostępne dane statystyczne, zgodnie z National Cancer Institute. Czasami rak nie pozostaje w piersi, ale przerzuty do kręgosłupa, gdzie powoduje nieprawidłowe narośle wzdłuż kręgosłupa.

Pięć procent pacjentów z rakiem, najczęściej tymi z piersi, prostaty i nowotworach mnogich, posiada rak daje przerzuty do kręgosłupa. Czasem nowotwory kręgosłupa może nacisnąć na lub wypierać sąsiadujący rdzeń kręgowy, jeśli są duże, zgodnie z Ohio State University Comprehensive Cancer Center, James Cancer Hospital i Solove Research Institute.

Sześćdziesiąt procent nowotwory kręgosłupa występują w kręgi w obszarze piersiowym, a 20 procent występować w regionie szyjki macicy i 20 procent w odcinku lędźwiowym, według amerykańskiego mózgu Cancer Institute.

Dwadzieścia do 25 procent pacjentów z rakiem sutka można zobaczyć na ich przerzuty raka centralnego układu nerwowego. Dane te mogą występować jako nowotwory mózgu, nowotwory rdzenia kręgowego lub przerzutów do kręgosłupa i płynów zwykle związane z nieprawidłową akumulacją płynów, lub obrzękiem.

Objawy

Ból jest widoczne w więcej niż 80 procent rdzeniowych nowotworów. Ból może jeszcze gorzej, pomimo leczenia i towarzyszy zmęczenie lub utrata masy ciała. To może być gorsze w nocy i niezwiązane z aktywności fizycznej. Ból może spływać nogi lub poszkodowany może stracić jelit lub pęcherza kontroli. Osłabienie mięśni i utrata czucia są inne objawy. Grudki, nierówności i moli gdziekolwiek na ciele mogą być inne wskazówki, według Back.com.

Uncja prewencji

Rak czasami można zapobiec przez nie palenia, utrzymania zdrowej diety o niskiej zawartości mięsa czerwonego i przetworzonego i wysokiej w warzywa i owoce, regularne ćwiczenia, unikanie narażenia na działanie substancji chemicznych i promieniowania, oraz ograniczenie ekspozycji na słońce, ale niewiele może zrobić osoba w rodzinie raka piersi lub jajników.

Diagnoza

Skany CT lub obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) skanuje się wzmocnienie kontrastu, promienie rentgenowskie i badania rdzeniowy, krew, mocz i stolec próbek są stosowane do diagnozowania tych rdzeniowe raki według American Association guz mózgu. Płyn mózgowo-rdzeniowy uzyskuje się poprzez nakłucie lędźwiowe.

Leczenie

Zalecenia dotyczące leczenia baz lekarz na miejscu guza i czy komórek nowotworowych zalęgły płyn rdzeniowy, według Amerykańskiego Stowarzyszenia guza mózgu.

Zazwyczaj leczenie promieniowaniem, a następnie przez chemioterapię, a czasami lekarze zalecają operację zgodnie związku, dodając że terapia hormonalna może przyczynić się w przypadku raka piersi oraz raka prostaty.

Radzenie sobie z rakiem

American Cancer Society oferuje zajęcia edukacyjne na różne tematy, aby pomóc w radzeniu sobie z rakiem. Ludzie mogą odwiedzić http://www.cancer.org/docroot/ESN/content/ESN_3_1X_I_Can_Cope.asp lub zadzwoń (800) 227-2345.