adcov.com

Nocny terror vs. Koszmar

Nocny terror vs.  Koszmar


Nocny terror są dezorientujące epizody, które występują w godzinach spania, szczególnie wśród małych dzieci. Wydaje się, że związane z koszmarów, ale mają więcej wspólnego z lunatycy.

Różnica

Epizody nocnych strachów podczas snu wolno falowego w stosunku do szybkiego oka tempie lub snu REM, w której występują koszmary. Snu wolno falowego jest okres najgłębszego snu.

Objawy

Lęki nocne ofiara pojawi się obudzić, i ciężko oddychać, thrash, jęczeć i krzyczeć. Odcinek będzie trwać kilka minut do pół godziny. Poszkodowany będzie odpowiadać w tym czasie, a rzadko wspomina epizod po przebudzeniu. Ludzie, którzy marzą, z drugiej strony, może często zachowują szczegóły.

I Sleepwalking

Zarówno we śnie i nocne strachy są zaburzenia parasomniac, co oznacza, że ​​są zaburzenia snu. Koszmary nie są zaburzenia w ogóle.

Wiek

Lęki nocne występują najczęściej u dzieci w wieku od 4 do 12 lat, a częściej u chłopców. Jednakże, mogą one występować w dorosłych. To normalne, że ludzie w każdym wieku i płci marzyć.

Przyczyny i zabiegi

Mayo Clinic przypomina, że ​​najczęstsze przyczyny nocnych strachów wśród dzieci jest brak snu, zmęczenie, stres, niepokój, gorączka i nieznanym otoczeniu. Wszystkie te czynniki mogą rozstrzygnąć się w czasie. Przyczyny wśród dorosłych obejmują wszystkie powyższe, a także udaru mózgu, zaburzeń napadowych, migreny, nadczynność tarczycy i przedmiesiączkowego huśtawki. Te podstawowe przyczyny są w dużym stopniu leczyć za pomocą leków.