adcov.com

Niskie ciśnienie krwi domowe zabiegi

Niskie ciśnienie krwi jest stan chorobowy określany jako niedociśnienia. Objawy niskiego ciśnienia krwi to zmęczenie, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, obrzęki nóg i pragnienie. Chociaż zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem jakiegokolwiek rodzaju leczenia niskiego ciśnienia krwi, istnieje kilka metod domowych można spróbować. Lekarz powinien być konsultowany, bo niskie ciśnienie krwi może być wynikiem bardziej poważnych problemów, takich jak choroby serca, choroby tarczycy i odwodnienia.

Zmiany żywieniowe

Zwiększenie ilości soli w diecie, jest jedną z metod leczenia domowego do niskiego ciśnienia krwi. Sól ma zdolność do podnoszenia ciśnienia krwi; dlatego pacjenci z nadciśnieniem są ograniczone w ilości soli mogą jeść. Chociaż sól mogą być pomocne u pacjentów z niskim ciśnieniem krwi, należy stosować dodatek z umiarem i w gestii lekarza. Za dużo soli w diecie może prowadzić do problemów z sercem.

Picie dużej ilości wody może pomóc w leczeniu niskiego ciśnienia tętniczego krwi, szczególnie jeśli przyczyną jest związane z odwodnieniem. Woda ma zdolność do zwiększania objętości krwi w organizmie. Substancje odwadniające takie jak alkohol należy unikać, ponieważ mogą obniżyć ciśnienie krwi. Jeśli piję, tylko zrobić to z umiarem.

Pokarmy bogate w węglowodany może również negatywnie wpływać niskie ciśnienie krwi. Pacjentów niedociśnienie powinno zapobiec spadki ciśnienia krwi przez jedzenie małych posiłków w ciągu dnia często złożone z przeważnie pełnoziarniste, chude białka, owoców i warzyw.

Pończochy uciskowe

Pończochy uciskowe są dostępne bez recepty w aptekach i może być noszony jako leczenia domowego do niskiego ciśnienia krwi. Nie tylko mogą złagodzić ból i obrzęki nóg, ale zapobiec krew z łączenia w swoich kończyn. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza, jak często nosić pończochy, aby złagodzić objawy niedociśnienia.

Zmiana pozycji ciała

Stały się zbyt szybko po leżącej może powodować ciśnienie krwi gwałtownie spadnie. Aby temu zapobiec, nie spiesz się z dostaniem się, przechodząc do pozycji siedzącej przed stojącej. Biorąc głębokich oddechów na minutę lub tak, zanim stoją również może pomóc. Zastanów się podnosząc głowę swojego łóżka w celu ustabilizowania ciśnienia krwi podczas snu.