adcov.com

Niskie Cholersterol Diety

Niskie Cholersterol Diety


Niskie diety cholesterolu skupić się na żywności, które są naturalnie niskiej zawartości tłuszczów nasyconych. Tłuszcze nasycone mogą podnieść poziom cholesterolu w tętnicach, co prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Większość diet zaprojektowane do utraty wagi może pomóc w kontroli poziomu cholesterolu, ponieważ ograniczają one ilość tłuszczów nasyconych można zjeść. Dieta makrobiotyczna, dieta indeks glikemiczny, dieta surowej żywności i diety wegetariańskie wszystkim przestrzegać podstawowych wytycznych American Heart Association na temat ograniczania tłuszczów nasyconych w diecie oraz zwiększenie spożycia błonnika.

Polecamy przekąski

Pokarmy o niskim cholesterolu to chude mięso bez widocznego tłuszczu lub małej. Wołowiny, która zawiera pewne cięcia, takich jak okrągłe, kleszcze, polędwicy lub schabu. Chude kawałki polędwiczki wieprzowe lub schab to kotlet i chude kawałki jagnięce obejmują cięcia z nóg, ramion i schab. Kurczaka i indyka są również mięso o niskiej zawartości tłuszczu. Jeść owoce morza, takie jak łosoś, tuńczyk, pstrąg, śledź, sardynki i makrela. Produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu to niskotłuszczowy ser, chude mleko i jogurt. Pełnoziarniste makarony, pieczywo, płatki i ryż zawiera dużo błonnika. Jedz owoce i warzywa obficie, ponieważ zawierają cholesterolu.

Pokarmy, których należy unikać

Aby ograniczyć ilość tłuszczu i cholesterolu, co jeść, należy unikać zbyt przetworzonej żywności, fast foodów, sosy do sałatek o wysokiej zawartości tłuszczu i przypraw, takich jak majonez. Unikaj tłustych mięs, takich jak kiełbasy, hot dogi i żeber. Należy również unikać mięsa, w tym narządów wątroby. Ograniczenie ilości żółtek jaj pokarmów do tygodnia do trzech jest również korzystne. Wiele słodycze i desery należy unikać, jak również, w tym pączki, ciastka, ciasta, torty i ciasteczka. Unikać wysokiej zawartości tłuszczu produktów mlecznych, takich jak mleko, cały całego mleka lody i większości serów.

Metody gotowania

Gotowania żywności niskocholesterolowej powinno być wykonane w taki sposób, że nie powoduje niechcianych nasyconego tłuszczu w żywności. Niektóre z najzdrowszych sposobów przygotowywania potraw to pieczenie, opiekanie, kuchence mikrofalowej, kłusownictwo, grillowanie, pieczenie i sautéing. Podczas pieczenia mięsa, mięsa umieścić na stojaku, aby umożliwić nadmiar tłuszczu ściekać. Gotować w zdrowym olejem do gotowania, jak warzyw lub oliwy z oliwek lub w bulionie zupy lub nawet niskiej zawartości tłuszczu, na bazie warzyw, gotowania spray. Unikać smażenia lub głębokiego smażenia środków spożywczych, w szczególności w substancjach tłuszczowych, takich jak masło, uwodornionych olejów roślinnych, oleju palmowego i oleju kokosowego.

Korzyści

Według strony internetowej Serce Lung and Blood Institute Narodowego, obniżenie poziomu cholesterolu u osób z poziomem cholesterolu spadł średnio szanse na pierwszy poważny problem w czasie o 37 procent wieńcowych. Obniżenie poziomu cholesterolu Wykazano również, aby zmniejszyć ilość ataków serca i zgonów związanych z układem sercowo-naczyniowego u ludzi z wysokim poziomem cholesterolu. Na stronie internetowej informuje, że zamek Zdrowie jeść pięć porcji niskiego cholesterolu żywności, takich jak owoce i warzywa dziennie może zmniejszyć ryzyko udaru o 25 procent, a jedzenia tych pokarmów trzy razy dziennie może zmniejszyć ryzyko o 11 procent.