adcov.com

Niski Węglowodany Dieta dla stwardnienia rozsianego

Według informacji z Mayo Clinic, stwardnienie rozsiane jest chorobą, która występuje, gdy własny system immunologiczny zaczyna buntować się, niszcząc powłokę, która otacza nerwy w całym organizmie. Powoduje to objawy, które mogą obejmować zaburzenia widzenia, zmęczenie, problemy ze sterowaniem silnika, i zawroty głowy. Najczęstszym sposobem leczenia SM jest podawanie leków przeciwzapalnych do zwalczania stanów zapalnych, które pojawiają się podczas nawrotu, natomiast inna potencjalnie opłacalne pomoc dla cierpiących na SM jest stosowanie się do niskiej zawartości węglowodanów przeciwzapalne diety.

Dieta

Przestrzegać diety niskowęglowodanowej na potencjalnie przeciwdziałać niektóre z objawów zapalnych wynikających z MS, łagodzenie objawów choroby. Ta rada jest dzięki uprzejmości dr Barry Groves, Ph.D., naukowiec specjalizujący się w terapii dietetycznych dla różnych warunków. Będziemy chcieli, aby utrzymać spożycie węglowodanów pod ścisłą kontrolą, a po tym podejściu, pozwalając sobie nie więcej niż 20 do 30 gramów dziennie, korzystnie rozłożone równomiernie na codziennych posiłków. Tylko należy spożywać węglowodany są owoce i warzywa - w całości, jak unikać ziaren zbóż może wywołać reakcję zapalną. Dobre rzeczy o niskiej zawartości węglowodanów z tych grup należą brokuły, sałata, ogórek i zielone i liściaste - włókniste pokarmy. Większość kalorii a na tej diecie powinno pochodzić z białka i tłuszczu w mniej więcej równych ilościach - ale należy pamiętać, że jeden gram tłuszczu ma dwukrotnie więcej kalorii jak jeden gram białka, które dążą do spożywania około dwóch gramów białka na każdy jeden gram tłuszczu, aby utrzymać wszystko wyważone. Żywność do konsumpcji, a po tym podejściem obejmują twarde sery, wszystkie rodzaje mięsa, owoców morza, drobiu, olejów, orzechów, nasion i przypraw zawierających tłuszcz, takich jak masło i majonez.

Posiłki

Plan przykładowy posiłek, a po to podejście może być następujący. Na śniadanie, zużywają kilka jaja gotowane na zamówienie z boczkiem i kiełbasą i małej porcji brokułów lub ogórka, aby zwiększyć spożycie błonnika. Na obiad, zjeść pierś indyka z twardym serem i sałatka z sałaty i kilka pomidorów cherry z opatrunku oliwy z oliwek. Na kolację spożywać owoce morza do wyboru z kilkoma migdałami i szpinakiem. Dobre przekąski do włączenia w ciągu dnia obejmują jerky wołowiny, orzechy, masło orzechowe, i serów. Choć na pewno nie leczy SM, może przyczynić się do dalszego zapalenia kontroli stosowane obok tradycyjnego leczenia reżimu profesjonalnej opieki medycznej.