adcov.com

Nieuleczalne choroby płuc

Choroby płuc powodować, że ludzie walczą z oddychaniem z powodu uszkodzenia płuc. Trzy główne choroby płuc obejmują dróg oddechowych, tkanki płuc i chorób płuc obiegu. Ograniczenie dróg oddechowych występuje, ponieważ coś blokuje lub zawężenie drogi, choroby tkanki płuc powodować blizny na płucach i zapalenie naczyń krwionośnych i blizny prowadzi do chorób płuc obiegu. Nieuleczalne choroby płuc występuje, gdy osoby cierpiące na te warunki, z zarządzania interwencji medycznej. Niektórzy ludzie żyją długie życie, kiedy zgłosić się do lekarza i dokonać zmian w stylu życia. Jednak wiele nieuleczalnych chorób płuc mogą stanowić zagrożenie dla życia.

Astma

Narodowy Instytut Serca Lung and Blood określa astmę przewlekłą chorobą płuc spowodowane przez stan zapalny dróg oddechowych i ograniczenia. Ludzie cierpiący na nieuleczalną chorobę płuc tego doświadczenia świszczący oddech, zaciskając piersi, kaszel i trudności w oddychaniu. Jednakże, leczenie medyczne i zmiany stylu życia wielu osób cierpiących na astmę pomagają żyć produktywnego życia.

Przewlekłe zapalenie oskrzeli

US National Library of Medicine, mówi, że chroniczne zapalenie oskrzeli, postać przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (COPD), jest jednym z nieuleczalnych chorób płuc spowodowane zapaleniem dróg oddechowych. Wiele osób z przewlekłym zapaleniem oskrzeli się tej choroby w wyniku palenia, zanieczyszczenia, infekcje i alergie. Jako jedna z głównych przyczyn śmierci, jedynym sposobem, aby zarządzać tego warunku jest rzucić palenie, unikać biernego palenia i zmniejszenia ekspozycji na zanieczyszczenia. Lekarze przepisują leki zarządzać tego warunku.

Rozedma

Rozedmy płuc, COPD innego zaburzenia występuje, gdy pęcherzyków płuc są bliznami i uszkodzone, co powoduje wyczerpywanie tlenu przepływającego przez ciało. Palenie, pracy wokół pyłu i niektórych substancji chemicznych i zanieczyszczeń powoduje rozedmę płuc. Zdrowego stylu życia, w tym zaprzestanie palenia tytoniu i interwencji medycznej pomaga cierpiących zarządzać rozedma. W ciężkich przypadkach pacjenci mogą wymagać operacji; jednak wiele osób umiera mniej niż 20 lat po ich diagnoz.

Zwłóknienie płuc

Zwłóknienie płuc Fundacja promuje badania nad tym rzadkim, często błędnie nieuleczalną chorobę płuc. Zwłóknienie płuc charakteryzuje się blizn płuc, które prowadzi do tkanki płucnej w celu zagęszczenia. Objawy to duszność, suchy kaszel, letarg, dyskomfort w klatce piersiowej i utrata masy ciała. Palenie tytoniu, zanieczyszczenia i niektóre leki przyczyną tego stanu, i interwencji medycznej zmniejsza niektóre z powikłań włóknienia płuc.

Sarkoidoza

US Library of Medicine, mówi, że nieuleczalną chorobę płuc powoduje zapalenie się w węzłach chłonnych, płucach i innych tkankach. Zapalenie spowodowane przez sarkoidozę tłumi układ odpornościowy, co prowadzi do podatności na przeziębienia i inne infekcje dróg oddechowych. Możliwe przyczyny tego stanu to genetyka, czynniki środowiskowe, odpowiedź organizmu na zakażenie i pochodzenie etniczne. African-American kobiety w wieku od 20 do 40 mają częstsze występowanie niż inne grupy. Niektóre objawy to kaszel, duszności, bóle głowy i wysypka. Choć obecnie nie ma lekarstwa na sarkoidozę, zazwyczaj nie spowodować śmierć.