adcov.com

Nienormalne Rak piersi i mammografia

Mammografia (kompleksowe piersi RTG) jest standardowym narzędziem do badań przesiewowych w kierunku raka piersi. Nieprawidłowa mammografia, a przerażające, nie musi to oznaczać raka piersi.

Jak dokładne jest mammografia?

Mammografia są dokładne, ale mają kilka ograniczeń. W kontekście nieprawidłowych mammografii, pamiętać, że mammografia mają wysoki odsetek wyników fałszywie dodatnich; między 55 a 75 procent nieprawidłowej mammografii okazują się mieć charakter łagodny.

Co to jest nieprawidłowe mammografia?

Nieprawidłowa mammografia pokazuje obszar (lub obszary) w piersi, że nie może być zdrowe. Jednak sam nieprawidłowe mammografia nie jest dowodem na obecność raka; Konieczne są dalsze badania w celu potwierdzenia lub zaprzeczenia wszelkich podejrzeń o złośliwości.

Co jeszcze może być przyczyną nieprawidłowego mammografii?

Istnieje kilka łagodnych, nie-nowotworowe, które wyglądają zaburzenia w mammografii, takie jak torbiele piersi (woreczków wypełnionych płynem) lub piersi bardzo włóknistych. Poprzedni chirurgia piersi, takie jak zmniejszenie piersi, może również powodować nieprawidłowy wygląd na mammografii.

Co dzieje się dalej?

W zależności od wieku i rodzaju nieprawidłowości mammografia pokazuje, może być konieczne dodatkowe badania, które mogą obejmować egzamin USG, mammografii diagnostycznej MRI lub biopsję. (Biopsja jest usunięcie niektórych tkanek i komórek z nienormalnym obszarze, który następnie sprawdza się pod mikroskopem, przez specjalistę).

Diagnostic Mammografia przesiewowe vs.

Przesiewowe Mammografia jest rutynowo zalecane dla wszystkich kobiet w wieku 40 lat i starszych. Mammografii diagnostyczne są wykonywane w celu uzyskania dodatkowych danych w podejrzanym obszarze piersi.