adcov.com

Niekontrolowane ciśnienie krwi jest przeciwwskazaniem do masażu?

Masaż jest użytecznym narzędziem pomocy leków kontrolować wysokie ciśnienie krwi. Dla niektórych z nadciśnieniem tętniczym, lek nie może być rozwiązaniem. Gdy lek nie jest używany, masa może być lub może nie być korzystne, w zależności od wielu czynników.

Definiowanie Nadciśnienie

Nadciśnienie, znany również jak wysokie ciśnienie krwi lub HBP, kiedy ciśnienie w układzie krążenia jest podwyższony. Ciśnienie to osłabia ścian naczyń krwionośnych, co zmniejsza ich trwałość użytkową. Łagodne nadciśnienie definiuje się jako średnią z kilku pomiarów ciśnienia krwi w którym ciśnienie skurczowe 140 lub powyżej, a odczyt rozkurczowe wynosi 90 lub powyżej. Nadciśnienie umiarkowane kiedy średnie odczyty są powyżej 160 do 100 dla skurczowego i rozkurczowego.

Masaż sterowany HBP

Kiedy HBP jest kontrolowane za pomocą leków lub kontrolowana za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych, masaż może być dodany za zgodą lekarza. Krążenia masaż może być przeciwwskazane, ale inne warunki mogą być wykorzystane.

Niekontrolowane HPB i masaż

Jeśli HBP nie jest kontrolowane za pomocą leków lub diety i ćwiczeń fizycznych, masażu nie powinny być wykonywane. Krążenia masaż może pogorszyć szkód do ścian naczyń krwionośnych, zmuszając krew przez ciało. Ponadto, nie mogą być podstawowe czynniki powodujące HBP, że przeciwwskazanie do masażu.

Jak masaż wpływa ciśnienie krwi

Masaż działa, aby pomóc obniżyć ciśnienie krwi poprzez wyzwalanie układu przywspółczulnego reakcji, uwalniając endorfiny i oksytocynę, ciało własne naturalny środek przeciwbólowy i uspokajający. Tętno jest spowolniony, oddychanie pogłębia i uczucie ogólnego dobrobytu i spokoju zastępuje typowy stres dnia na dzień, że może podnieść ciśnienie krwi.

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa na masaż z HBP

Masaż brzucha nie powinny być wykonywane. Masaż brzucha może wywołać nerwu błędnego odpowiedź nerwów, co powoduje przepływ krwi do mózgu jest hamowana. To może prowadzić do utraty przytomności.
Historia zdrowia powinny zostać podjęte w celu określenia z HBP jest istotne (nie wynika z innego stanu) lub wtórne (wynik innego stanu). Jeśli HBP jest drugorzędna, masaż może być przeciwwskazane z powodu choroby podstawowej. Ponadto, HBP może powodować problemy zdrowotne, które przeciwwskazanie masażu.

Niskie ciśnienie krwi

Niskie ciśnienie tętnicze krwi nie jest przeciwwskazaniem do masażu, choć w skrajnych przypadkach klient powinien mieć świadectwo zdrowia przed przyjmowania masażu.