adcov.com

Nieformalne metody interwencyjne

Nieformalne metody interwencyjne


Interwencja jest metodą, aby pomóc ludziom z uzależnieniem. Chodzi o przyjście do kogoś o pomoc, który jest w niebezpieczeństwie krzywdzenia siebie lub innych z powodu tego nałogu. Uzależnienia mogą być podobne do narkotyków, alkoholu, żywności lub hazardu, aby wymienić tylko kilka. Nieformalne działania mogą być prowadzone na zasadzie jeden-na-jednego lub grupy. Wynikiem interwencji jest uzyskanie osobę do szukania pomocy dla swojego uzależnienia.

Rozmowa

Idealny nieformalnej interwencji jest do rozmowy z osobą, troski. Tę rozmowę w neutralnym miejscu i we właściwym czasie - być może w okresie, gdy uzależniony jest trzeźwy czy nie oddając w jej uzupełnieniu. Przykłady nieformalnej interwencji może być rodzic rozmawia z dzieckiem o nielegalnych narkotyków, małżonek wyrażając zaniepokojenie pieniędzy na hazard lub rozmawia z kimś o zaburzenia odżywiania.

Planowanie

Przed przeprowadzeniem nieformalnej interwencji, planować. Zbierz jak najwięcej faktów, jak to możliwe, o szczególnym uzależnienia. Może to być korzystne, aby otrzymać pomoc z zewnętrznego źródła, w jaki sposób podejść do narkomana. Pomyśl o tym, co mówisz i jak będzie prezentować informacje.

Nieformalne Interwencji

To jest czas, aby podzielić się swoimi obserwacjami, zadawać pytania i zaproponować leczenie. Powiedz osobie troski jak uzależnienie wpłynęła na ich życie. Szczególne: na przykład w przypadku uzależnień spowodował, który jest nieobecny rodzica, opisują tego osobnikowi. Pokaż prawdziwą troskę i uspokoić osobę swojego szacunku i sympatii. Pamiętaj, aby słuchać. Obecne różne metody pomocy oraz liczne opcje leczenia i zapobiegania. Ustanowienie pewnych ograniczeń i surowości, z narkomana. Powiedz mu, że nie będziesz już mieć umożliwiającym uzależnienia, jeśli jest to konieczne.