adcov.com

Niedobór witaminy C u dzieci

Niedobór witaminy C u dzieci


Niedobór witaminy C, dziś choć rzadkie w krajach bardziej rozwiniętych, to warunek bolesne i niebezpieczne, szczególnie dla dzieci. Medyczna nazwa tej choroby jest szkorbut, i to było kiedyś zmorą żeglarzy podczas długich rejsów morskich. W rzeczywistości, to był chirurg marynarki brytyjskiej, który pierwszy opisał lekarstwo. Na szczęście, szkorbut jest bardzo łatwy do wyleczenia i zapobiegania zarówno.

Objawy

Szkorbut może być trudne do zdiagnozowania, ponieważ początkowe objawy są częste i niespecyficzne. Zgodnie z Merck Manual na witaminy C, są to ogólne zmęczenie, utratę apetytu, przyspieszony oddech, gorączka i biegunka. W miarę postępu choroby, to przyniesie o bóle kości i stawów, a także pseudoparalysis (dobrowolne ograniczenie na ruch, zwykle z powodu bólu) i krwotoku. Inne objawy to: obrzęk dziąseł, rozchwiania zębów, niedokrwistość i suchej skóry.

Autor: Dr Bradley Buckler z Medical College of Georgia mówi, że szkorbut można zauważyć u niemowląt ekstremalnymi czułości w udach i stałej "postawy żaba nogę" ze względu na silny ból.

Zapobieganie / Cure

Zapobiegania i leczenia szkorbutu są jednym i tym samym. Dieta zgodna z świeżych owoców i warzyw, a także innych produktów spożywczych zawierających witaminę C, takie jak świeże mleko, odwrócą się i zapobiec skutkom choroby. Uszkodzenie jest trwałe, chyba rzadko całkowicie opuścił bez leczenia, jeżeli choroba będzie w końcu doprowadzić do śmierci. Mimo, że Narodowy Instytut Zdrowia zaleca, zrównoważonej diety jak najbardziej efektywny sposób pozyskiwania witaminy C, witamina C suplementy diety są dostępne.

Historia szkorbutu u dzieci

W swoim artykule na infantylne szkorbut, Buckler napisał, że pierwszy opis szkorbutu u dzieci odnotowano Francisa Glisson w połowie 17 wieku. To była tylko wzmianka o infantylne szkorbut aż do końca 1800 roku, kiedy sprawy stały się częstsze ze względu na zmieniające się diety rodzin. Badanie zostało przeprowadzone przez Alfreda Hess w 1914 roku na sierocy azylu w Nowym Jorku. Na podstawie obserwacji, że połączone rośnie liczba przypadków u noworodków hemoroidami ze usuwania soku pomarańczowego od diety dziecięcych wraz z wykorzystaniem pasteryzowanego mleka.

Przy użyciu surowego mleka i świeżych produktów, nie był w stanie leczyć choroby. Wnioski z tego badania i zalecenia dietetyczne Hessa doprowadziły do ​​zwalczania infantylne szkorbut w Stanach Zjednoczonych.

Szkorbut Dziś

Chociaż rzadko w Stanach Zjednoczonych i innych krajach rozwiniętych, istnieją pewne sytuacje, które powinny być monitorowane na szkorbut. Każdy z zaburzeniami jedzenia takie jak anoreksja jest w grupie wysokiego ryzyka niedoboru witaminy C. Ponadto, pacjenci na diecie bardzo ograniczone ze względu na alergie pokarmowe lub złych nawyków żywieniowych należy uważać, aby uzyskać wystarczającą ilość witaminy C. Alkoholicy są zagrożone, ponieważ uzyskanie tak wielu kalorii z ich napojów, które często zaniedbują jedzenia zdrowej żywności.

Witamina C dziennego spożycia dla dzieci

Zgodnie z Linus Pauling Institute, zalecane dzienne spożycie witaminy C dla dzieci są następujące:

Noworodki, 0-6 miesięcy: 40mg (wystarczające spożycie)
Niemowlęta, 7-12 miesięcy: 50 mg (odpowiednie spożycie)
Dzieci 1-3: 15mg
Dzieci 4-8: 25mg
Dzieci, 9-14: 45 mg
Młodzież, 15-18: 75mg