adcov.com

Niedobór sodu i potasu

Wysokie stężenia potasu wewnątrz komórek i komórek poza sodowych utworzyć elektrochemiczną granicy, która jest krytyczna dla funkcjonowania komórki. Minerały i elektrolity w diecie, sodu i potasu w odpowiednich stężeniach są niezbędne dla funkcji serca, nerwowych i mięśniowych. Wysokie-sodu Amerykańska diety powszechnie zakłócić równowagę i obfite pocenie się w czasie może prowadzić do straty sodu i potasu, co powoduje hiponatremii, stan, potencjalnie śmiertelny.

Problemy

Nierównowaga koncentracyjne --- prawie zawsze zbyt mało potasu --- prowadzić do zaburzeń rozwojowych i krwi, podczas gdy całkowite niedobory elektrolitów powodują hiponatremii.

Niedobór potasu

Niedobory potasu w rozwijających się dzieci może prowadzić do problemów płuc i nerek. Dorośli mogą skorzystać mnóstwo poważnych problemów zdrowotnych, w tym udaru mózgu, nadciśnienia tętniczego, kamicy nerkowej i osteoporozy.

Niedobór potasu Solutions

Większość braki potasu w stosunku do ilości spożytego przez żywność sodu. Ograniczenie spożycia soli pomaga w utrzymaniu organizmu pożądaną równowagę. Poważnych przypadkach lub zagrożonych pacjentów, mogą być zalecane uzupełnienie potasu.

Źródła potasu

Sól potasowa ogólnie suplementy są bardziej przyswajalne niż potasu w codziennej multiwitaminowy. Wiele owoców i warzyw zawierają potas, a zwłaszcza bogate ziemniaki, śliwki, banany, pomidory, squasha, szpinak, czosnek i awokado.

Hiponatremia

Nawet doświadczeni sportowców ryzyko wystąpienia niskich poziomów elektrolitów gdy trwałe długie, takie jak konkursy maratonów. Niedobór sodu we krwi, krytyczna niedobór sodu i potasu, powoduje spowolnienie lub ustanie pewnych funkcji komórkowych. Objawy to wzdęcia, niezdolność do oddawania moczu i zawroty głowy; Ciężkie przypadki mogą być śmiertelne.

Hiponatremia Solutions

Elektrolit-podawać napoje, napoje owocowe zawierające potas, bulion z kurczaka, sok pomidorowy i tabletki solne pomóc zastąpić elektrolity utracone poprzez pocenie.