adcov.com

Niebezpieczeństwa związane z Tiles azbestu

Azbest jest powszechne w wielu budynkach na terenie USA, które nadal są zajęte. To nie stanowi żadnego zagrożenia, chyba że w powietrzu. W większości miejsc, ryzyko narażenia na działanie azbestu jest bardzo niewielkie, ale to ryzyko wzrasta z niektórych zawodów, w tym mechaników samochodowych i pracowników budowlanych.

Historia

Historia stosowania azbestu sięga wieków. Nazwa pochodzi od greckiego słowa oznaczającego "niezniszczalne" lub "nieugaszony". Azbest szeroko stosowane w wielu budynkach do roku 1972, kiedy niekorzystne skutki zdrowotne stały się widoczne. Azbestowe stosuje się głównie do izolacji z powodu jego odporności na ciepło. Wiele rur, przewodów, otwory wentylacyjne i panele sufitowe zawierają azbest.

Rodzaje

Azbest wykorzystywane w wielu produktach, w tym pokryć dachowych, związek szpachlówki, klocków, płytek podłogowych i piecach. Azbestowe stosuje się zawierać w niektórych natryskiwaczy powłok i innych produktów, lecz zostało zakazane w 1970 roku.

Identyfikacja

Może to być trudne i kosztowne, aby określić, czy jest obecny azbest. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, aby został on przetestowany i badania daty produkcji, poprzednie twierdzenia azbestu i opublikowanych raportów. Agencja Ochrony Środowiska opublikowała przewodnik, aby pomóc ustalić, czy produkt może zawierać azbest, ale zaleca, że ​​jeśli istnieje szansa, że ​​produkt zawiera azbest, traktować, jak to jednak robi, aby uniknąć potencjalnych szkód.

Efekty

Efekty widoczne są tylko azbestu o 15 lat po ekspozycji. Efekty są podobne do skutków palenia. Im bardziej człowiek jest narażony na działanie azbestu, bardziej prawdopodobne jest, że do umowy międzybłoniaka, raka płuc lub inne problemy z oddychaniem.

Zapobieganie

Jeśli podejrzewasz, że nie ma azbestu w domu, płytki, pieca lub innych obszarów, to najlepiej, aby to badane przez inspektorów państwowych i miejskich. Jeśli jest obecny azbest nie ma jakiegokolwiek niebezpieczeństwa, jeśli występuje w powietrzu. Jeśli to możliwe, musi być oczyszczony.