adcov.com

Niebezpieczeństwa zatrzymywania wody

Niebezpieczeństwa zatrzymywania wody


Zatrzymywanie wody w organizmie, lub zatrzymanie płynów jest spowodowane wyciekiem płynu do tkanek. Płyn jest często transportowany przez krew do najważniejszych narządów, a czasem, niektóre z tego płynu do tkanek organizmu, przecieki, gdzie pozostaje. Jeśli ciecz nie jest usuwany z tych tkanek, po czym następuje zatrzymanie płynów.

Przyczyny zatrzymywania wody

Organizm zatrzymuje wodę w tkankach organizmu z wielu różnych powodów. Upał i oparzenia powodują woda pozostaje w tkankach, ponieważ trudniej jest odprowadzenie wody w wysokiej temperaturze i ze względu płyn może budować pod skórę, jeżeli są spalane. Ponadto, woda może być zachowane w wyniku zmian w hormonów, jeśli kobieta bierze antykoncepcyjne, przeżywa cykl menstruacyjny, czy jest w ciąży. Brak żywienia w diecie, zwłaszcza leków i żylnych warunkach wszystkich może spowodować woda mają być zatrzymywane w tkankach organizmu.

Zagrożenia i objawy retencji wody

Zatrzymywania wody może spowodować w niektórych niewygodne, bolesne lub rozpaczliwy objawów, z których niektóre mogą być niebezpieczne. Jeśli płyn jest zatrzymywanych, ciało, zwłaszcza stóp i kostek, mogą puchnąć, ponieważ tkanki są wypełnione wodą. Ból i sztywność stawów i innych części ciała są powszechne i retencja wody może doprowadzić do przybierania na wadze bardzo szybko w ciągu zaledwie kilku dni. W niektórych przypadkach skóra może posiadać wcięcie, gdy przykłada się nacisk. Jeśli jest to przypadek, pestki obrzęk, forma zatrzymania płynów, jest prawdopodobne. Jeśli skóra nie posiada wcięcia, bez pestki obrzęk może być dolegliwość.

Warunki związane z retencją wody

Chociaż nie zawsze jest to przypadku, retencja wody może być spowodowany lub związany z różnych stanów lub chorób. Choroby serca lub choroby może spowodować płyn do zachowania. Również choroby nerek lub uszkodzenie może powodować wody budować w tkance. Choroby płuc, wątroby i tarczycy, może być również związana z obrzękiem. Złośliwy lymphodema, postać raka, może spowodować nadmiar wody w tkankach. Oprócz tych warunkach, zapalenia stawów lub alergii, może spowodować obrzęki.

Leczenie retencji wody

Po rozmowie z lekarzem, badania krwi, moczu i inne badania mogą być wykonywane w celu ustalenia, czy zachowanie płynu. Jeśli przypadek zatrzymania płynów jest łagodny, może zachęcić lekarzy zabiegi samodzielne. Zabiegi domowe to zużycie większej ilości wody, aby zmniejszyć niewłaściwe zachowanie płynów, spadek sodu w diecie, zwiększenie witaminy B-5, B-6 i D, zmiany w ilości lub rodzaju przepisanych leków, zwiększenie aktywności fizycznej oraz zmniejszenie odwodnienia napojów takich jak alkohol i kawa.