adcov.com

Niebezpieczeństwa terapii ludzkiego hormonu wzrostu

Ludzki hormon wzrostu (HGH), leczenie jest uważane za bezpieczne dla leczenia niedoborów hormonalnych u dzieci i dorosłych z powodu przysadki zaburzenia gruczołów lub uszkodzenia gruczołu od urazu lub choroby. Jednak wszystkie terapie, nawet medycznie zatwierdzone i korzystne, pochodzą z ryzykiem. W niektórych procent pacjentów występują zagrożenia i terapię z zastosowaniem ludzkiego hormonu wzrostu nie jest inaczej.

Niebezpieczeństwa zakresie od Mniejszej do poważnych

Bóle głowy, sztywność stawów i zatrzymanie płynów są mniejsze skutki uboczne leczenia hormonem wzrostu. Bardziej poważne zagrożenia z rozszerzonego stosowania HGH to zaburzenia wzrostu kości i chrząstki (akromegalia) i wysokie ciśnienie krwi. Cukrzyca donoszono, jak hipoglikemia, co skutkuje zwiększonymi poziomami insuliny.

Niebezpieczeństwa cytowane przez ekspertów

Publikuj z obawy ekspertów medycznych niebezpieczeństwo obejmować:

"Mimo, że opiera się na małych ilościach w testach, ryzyko raka jelita grubego i odbytnicy z hgh jest z pewnym niepokojem, a potrzebne jest dalsze dochodzenie w innych grupach pacjentów." - Lancet, vol.360, 2002.

"Istnieją obawy ewentualnej toksyczności u dorosłych." - Annals of Internal Medicine, tom. 137, 2002.

Niebezpieczeństw związanych z innymi warunkami

Terapia ludzki hormon wzrostu mogą przyczynić się do niebezpiecznych efektów ubocznych, jeśli dowolny z poniższych warunków jest obecne: nowotwór mózgu, rak, choroba wkrótce po zabiegu na otwartym sercu lub żołądka wielu urazów od wypadku, choroby płuc lub bezdechu sennego.

Niebezpieczeństwa reakcja alergiczna

Pracownicy służby zdrowia powinni być zawsze informowani o wszelkich alergii lub znane reakcje medycyny, konserwanty żywności lub barwników.

Zagrażające życiu reakcje alergiczne mogą wystąpić z wykorzystaniem ludzkiego hormonu wzrostu i wymagają natychmiastowej reakcji przez dostawcę opieki zdrowotnej lub pogotowie. Obejmują one następujące: drgawki; silny ból głowy; ciężkie nudności lub wymioty; Zmiany w wizji; świszczący oddech; ucisk w klatce piersiowej; gorączka; swędzenie; złe kaszel; niebieski kolor skóry; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła; Ból stawu biodrowego lub kolanowego; wszelkie inne nietypowe zachowanie.

Niebezpieczeństwo jako rozszerzenie narkotyków

Ludzki hormon wzrostu jest związane sterydów i została ujęta na liście nadużyć związanych z suplementów sportowych osiągów. Tak jak w przypadku sterydów, jest mało przekonujące dowody, że HGH pomaga poprawić wyniki sportowe. Zamiast tego, istnieje duże ryzyko, przed niebezpieczeństwami już wymienionych tutaj.

Niebezpieczeństwa legalności

Lekarze, którzy przepisane zastrzyki bez udokumentowanej laboratoryjnym dowodem potrzeby pacjenta stracili licencje do wykonywania zawodu lekarza i dystrybucji ludzki hormon wzrostu bez recepty niesie ogromnych kosztów, a także: pozbawienia wolności do pięciu lat i 250.000 dolarów grzywny.

HGH ma zdobyć negatywną prasę warte rozważenia, które zostały połączone z sterydów anabolicznych w federalnych oskarżenia profesjonalnych sportowców. Olympic wygranej lekkoatleta Marion Jones został oskarżony, pozbawiono jej pięć złotych medali i skazano na kary więzienia za nielegalne stosowanie steroidów (w tym HGH) oraz leżącego o tym wykorzystywania w publicznej.