adcov.com

Niebezpieczeństwa silikonowych implantów piersi

Implanty piersi to rodzaj protezy, która zmienia kształt, wielkość i strukturę piersi. Rodzaje protez piersi obejmują sól i silikonowe, oraz proces umieszczania implantów do piersi nazywa powiększenie piersi. Wiele niebezpieczeństw i powikłania związane ze zwiększeniem piersi, a wiele z tych problemów odnoszą się do zastosowania silikonu.

O silikonu

Istnieje pięć pokoleń silikonu w powiększania piersi. Pierwsza generacja materiału powstała na początku 1960 roku i był gruby lepką substancję żelową, nadziewane w kopercie wykonanej z gumy silikonowej. Pokolenia, które przyszły po raz pierwszy, poprawiła się na metodach i materiałach stosowanych w postępowaniu, takie jak zapobieganie przesuwaniu implanty nie na miejscu i jakości materiałów użytych w procesie. Trzeci, czwarty i piąty pokolenia silikonowych implantów tylko się niewielkie zmiany w jakości materiału i faktury silikonu. W 1970 roku w ramach żelem silikonowym implanty stały się bardziej płynne i naturalne podobny uczucie. Implanty solne zostały wymyślone w tym samym czasie, co silikonu i wiele debat istnieją, o których materiał jest bezpieczniej.

Przykurczu torebki

Otoczkowy contracture jest powikłaniem tkanki bliznowatej piersi. Wszystkie kobiety, które powiększania piersi ma tę wewnętrzną tkanki bliznowatej, oraz gdy zaciska wokół implantu może stać się bolesne i będzie wymagać operacji naprawy. Dzieje się tak zarówno z silikonu i słonych implantów. Objawy przykurczu torebki to ból w piersiach i zniekształconych piersi, albo będą czuć się twarde i okrągłe. Warunek nie leczyć na własną rękę i nie częściej niż to wystąpić ponownie, nawet po operacji, aby go naprawić.

Pęknięcia

Nawet w implantach solanka, powłoka zewnętrzna część jest wykonana z materiału silikonowego, który może spowodować pęknięcie jeśli breast doświadcza traumy. Uraz może być spowodowane przez przypadkowe cięcia podczas zabiegu powiększania, szorstki zabawy w trakcie życia z dnia na dzień lub zużycie w miarę starzenia się implantu. To może spowodować, że w obu piersi implantu Do gaszenia i spowodować piersi firankować pojawiają zniekształcone. Jeśli wyciek silikonowe do twojego tkanki piersi, może rozprzestrzeniać się na inne części ciała, gdzie może stać się niemożliwe, aby pobrać. Może również spowodować, aby poddać się mastektomii jako odszkodowanie silikonowe tkanki piersi. Pęknięty implant powinien być natychmiast usunięte, gdyż może to powodować bardzo silny ból, obrzęk, wysypka i infekcji.

Zakażenie

Przy każdej operacji, może wystąpić infekcja, ale z Powiększanie piersi szanse zakażenia są większe. Po implanty są wprowadzane do piersi, stracą sterylności i może w końcu rośnie pleśń, grzyby i inne szkodliwe bakterie. Objawy zakażenia mogą obejmować obrzęk węzłów chłonnych, gorączka, wysypka i poczucie niemocy. Miejsca zakażenia może również puchnąć i wydają się być czerwone.

Interferencja

Implanty silikonowe mogą zakłócać badań mammograficznych ponieważ silikon mieszczący implantu tworzy barierę, X-ray nie może przenikać. To sprawia, że ​​trudne do zdiagnozowania za sobą żadnych nowotworowych narośli wewnątrz implantu i tkanek piersi. Implanty mogą pęknięcia i rozerwanie od ciśnienia, który jest podawany w trakcie badania piersi.

Znane trochę statystyki

Według US Food and Drug Administration, 35 procent kobiet, którzy otrzymali silikonowych implantów miał przejść drugą operację w ciągu trzech lat. Z tych kobiet, 25 procent przeszedł operację usunięcia implantów silikonowych. Śmiertelność związana z powiększania piersi silikon jest zasadniczo 0 procent. Jednak szacuje się 5 procent kobiet, które mają implanty silikonowe wystąpić niekorzystne zmiany chorobowe z operacji i znieczulenia. Zachorowalność jest, gdy negatywne skutki są doświadczeni po powiększania takich jak deformacje i innych działań niepożądanych.