adcov.com

Niebezpieczeństwa Ryba Tilapia

Amerykanów często zaleca się zużywają ryby jako część diety tygodniowe powodu zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3, które mają właściwości przeciwzapalne. Tilapia jest piątym najczęściej spożywane ryby w Stanach Zjednoczonych, jak wynika z badania 2008 roku przez Wake Forest University School of Medicine, w dużej mierze dlatego, że jest łatwo dostępne i niedrogie. W niektórych przypadkach, tilapia, mogą uczynić więcej szkody niż pożytku, jednak.

Kwasy tłuszczowe

Hodowlanych tilapia zawiera wysoki poziom potencjalnie szkodliwych omega-6 kwasów tłuszczowych. Hodowane ryby są często karmione tanich pasz na bazie kukurydzy, aby utrzymać ceny niskiego mięsa. American Heart Association zaleca co najmniej dwóch porcji ryb tygodniowo dla osób zdrowych i 1 g kwasów omega-3 kwasy tłuszczowe dziennie dla pacjentów z chorobami serca. Tilapia Większość hodowlanych zawiera mniej niż pół grama kwasów omega-3 kwasy tłuszczowe na 100 gramów ryb, zgodnie z ustaleniami studium Uniwersytetu Wake 2008 Las. Szkodliwe kwasy tłuszczowe w połączeniu z tilapii wyższe poziomy tłuszczów nasyconych może sprzyjać gromadzeniu się płytki nazębnej w tętnicach.

Zapalenie

Z omega-6, kwasy tłuszczowe występujące w tilapii może doprowadzić do potencjalnie niebezpiecznego zapalenia wewnętrznego i zewnętrznego. Niebezpieczeństwa te są szczególnie silne w przypadku pacjentów z zapaleniem stawów, astmy i chorób serca. Pacjenci z tych warunkach często uzupełniać ich dietę o więcej ryb, aby uzyskać korzyści z kwasów tłuszczowych omega-3, ale wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że może zrobić tilapia więcej złego niż dobrego. Pacjenci z alergią i chorób autoimmunologicznych są szczególnie narażone na ataki zapalne, które mogą być wprowadzone lub pogarsza kwasów tłuszczowych omega-6 w tilapia.

Zagrożenia ekosystemu

Tilapia, które są wprowadzane do jezior i strumieni w celu poprawy kontroli rybołówstwa i komary pomoc może rzeczywiście mieć negatywny wpływ na ekosystem. Tilapia są tanie i szybko rozmnażać, co czyni je idealnym wyborem do pozornie wypełnić wód do zwalczania komarów. Ryby często poruszać się na siedliska gatunków ryb, powodując ich populacja się zmniejszać. Kontrola Mosquito z tilapii nie mają często zamierzony efekt zmniejszenia malarii w Afryce i krajach tropikalnych, ponieważ wiele przenoszenia malarii komarów hodować w małych basenów i zbiorników wodnych, które nie są zaludnione z ryb.