adcov.com

Niebezpieczeństwa krwawienia z nosa

Krwawienia z nosa są powszechne stan zdrowia, a prawie każdy doświadczy jednego w pewnym momencie. Zazwyczaj nie są one niebezpieczne, ale w niektórych przypadkach przyczyna krwawienia z nosa może być potencjalnie zagrażające życiu.

Przyczyny

Większość z nosa występuje, gdy przegroda, cienka warstwa chrząstki rozdzielającej nozdrza wysycha i jest zarysowana. W poważniejszych przypadkach, krwawienia nos może występować w wyniku urazu głowy po wypadku.

Rodzaje

Krwawienia nosa może być zakwalifikowane jako przedniej lub tylnej. Przednia nosa krwawienia występują w przedniej części nosa i zwykle nie są uważane za niebezpieczne. Tylny z nosa występuje w tylnej części gardła i mogą być poważne zależności od przyczyny.

Niebezpieczeństwa

Większość krwawień nosa nie są poważne i wyjaśnić na własną rękę. Jednak krwawienia przewlekłe, lub częste nos może być niebezpieczne w ilości utraconej krwi mogą powodować omdlenia, osłabienie, a nawet śmiercią.

Leczenie

Ściskając nos jest sprawdzone i prawdziwe metoda zatrzymywania przednią krwawienia z nosa. Posterior krwawienia z nosa mogą wymagać pomocy medycznej, jeśli występują one często i nie mogą być traktowane w domu.

Ostrzeżenia

Przechylając głowę do tyłu, starając się powstrzymać krwawienia z nosa jest bardzo niebezpieczne. Krew jest zmuszony spłynie do gardła, powodując zadławienia. Jeśli uważasz, że krwawienia nosa związane są bardziej poważnego stanu zdrowia, należy natychmiast udać się do lekarza.