adcov.com

Niebezpieczeństwa Implanty piersi u kobiet po 40 roku życia

Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej, operacja powiększania piersi jest najbardziej popularne kosmetyczna operacja w Stanach Zjednoczonych, z ponad 350.000 zabiegów wykonywanych co roku. Spośród tych, 95000 są wykonywane na kobiety w wieku 40 i więcej lat. Kobiety powyżej 40 roku życia mogą wybrać się powiększania piersi lub chirurgii rekonstrukcyjnej w celu skorygowania objętości piersi po ciąży, zmiany kształtu piersi z powodu naturalnych efektów starzenia, lub do piersi, proporcjonalne i symetryczne do zwiększenia poczucia własnej wartości.

Historia

Powiększenie piersi i chirurgii rekonstrukcyjnej breast przez zastosowanie silikonowych wypełnionej protezy piersi po raz pierwszy przeprowadzono w 1963 roku w pierwszych implantów wypełniona solą fizjologiczną wprowadzono w 1965 Popularne implantów na bazie silikonu jest ograniczony przez US Food and Drug Administration kwietnia 1992 roku po Sprawozdania kobiet twierdzących, implanty były niebezpieczne dla ich zdrowia i odpowiedzialne za choroby autoimmunologiczne. W 2000 roku FDA zatwierdziła implanty wypełnione solą fizjologiczną, znalezienie im bezpieczne i skuteczne do zastosowania w powiększaniu piersi i chirurgii rekonstrukcyjnej piersi. Po intensywnych testów i badań, silikonowe implanty zostały uznane za bezpieczne przez FDA oraz ponownie w 2006 roku.

Rodzaje

Implanty mogą być podzielone na dwie kategorie: Implanty silikonowe i implanty zasoleniu. Silikonowe implanty są wykonane z powłoką silikonową i wypełnia całkowicie z żelu silikonowego, a implanty solne mają taką samą powłokę z gumy silikonowej, ale wypełnia się jałowym roztworem soli fizjologicznej. Silikonowe implanty mają odczucie, że jest bliżej do naturalnej tkanki piersi i może wyglądać bardziej naturalnie, ale silikonowe są pęknięcia trudniejsze do wykrycia i implanty są trudniejsze do zastąpienia. Pęknięcia, które występują w implantach soli fizjologicznej prawie natychmiast widoczne deflacji piersi. Podczas gdy implanty silikonowe są traktowane ustalonej objętości implanty solne są zamknięte za pomocą zaworu i można zaoferować regulowanej objętości, zapewniając możliwość regulacji wielkości pooperacyjnym.

Zagrożenia

Ponieważ implanty zasłania widok na tkanki piersi, które mogą potencjalnie opóźniać rozpoznanie raka sutka. Bardzo ważne jest dla kobiet po 40, aby mieć roczne mammografii, ale te implanty mogą wymagać specjalnych widoki mammograficznych. Zaleca się, aby kobiety po 40 z silikonowymi implantami piersi poddane MRI badanie piersi, aby zmniejszyć ryzyko pęknięcia implantu, trzy lata po ich operacji i co dwa lata. Według badań przeprowadzonych przez National Cancer Institute, kobiet z implantami piersi są na większe ryzyko zachorowania na raka mózgu i układu oddechowego, chociaż link jest niejasna, a także mają podwyższone ryzyko rozwoju tkanki łącznej, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów.

Ostrzeżenie

Lekarze powinni być zgłoszone w trakcie konsultacji z jakichkolwiek leków lub innych leków, które są regularnie podejmowane w celu skutków ubocznych, w trakcie lub po zabiegu. Kobiety leczone z hormonalnej terapii zastępczej w leczeniu menopauzy mogą być narażeni na zwiększone ryzyko rozwoju zakrzepów krwi w trakcie lub po zabiegu powiększania piersi, według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej. Aby zmniejszyć ryzyko zakrzepów specjalne elastyczne pończochy może być wymagane przed, podczas i po operacji, może być konieczne lub leki przeciwkrzepliwe. Podczas operacji urządzenia uciskowe może być stosowane w celu utrzymania normalnego ruchu.

Rozważania

Według badań przeprowadzonych na Vanderbilt University Medical Center, których wyniki zostały opublikowane w 2003 roku, kobiety, które są w wieku powyżej 40 lat i otrzymują implanty piersi mają zwiększone ryzyko samobójstwa. Podczas gdy zdecydowana przyczyna nie jest znana, badacze przypuszczają, że kobiety, które przechodzą operację powiększania piersi mają wyższe stawki obrazu ciała niezadowolenia niż w populacji ogólnej; niektóre mogą nawet cierpi na poważną chorobę znaną jako Dysmorfofobia. Ponadto, mogą one mają nierealistyczne oczekiwania co do wyniku operacji lub mogą wystąpić powikłania pooperacyjne, które mogłyby prowadzić do fizycznego dyskomfortu lub obniżenie nastroju. Sugeruje się, kobiety 40 lat i powyżej, mogą skorzystać z szerokiej oceny zdrowia psychicznego przed zabiegiem powiększania piersi.