adcov.com

Nerwiak Leczenie

Otoczenie nerwów w organizmie człowieka jest warstwa tkanki zwanej osłony nerwów. Zawarte w tej tkanki są komórki zwane komórki Schwanna. Komórki mogą rozwijać się w łagodnego nowotworu zwanego schwannoma, przy czym najczęściej jest nerwiak nerwu słuchowego. Czasami, chociaż rzadko, nowotwory te mogą być złośliwą, a także może występować w dowolnym miejscu organizmu. Najczęstsze obszary są nerwu kulszowego, splotu ramiennego (górna część ramienia), a splot krzyżowy (dolna część pleców) .Treatment jest spychany do standardowego leczenia raka, takich jak chemioterapia, radioterapia i chirurgia.

Rodzaje i objawy

Oprócz nerwu słuchowego schwannoma nerwu przedsionkowo-ślimakowego (), która rośnie na ósmym nerwu czaszkowego, kilka innych typów istnieć nerwiak'S. Obejmują one krocza nerwiaka, który efekt nerwów między nogami; złośliwe nowotwory osłonek nerwów obwodowych (neurofibrasarcomas), który jest formą mięsaka tkanek miękkich; i schwannomatosis, niezwykle rzadka postać nerwiakowłókniakowatości (choroba genetyczna, która wpływa na komórki nerwowe).

Schwannomatosis może rozwijać się na bóle głowy, kręgosłupa i nerwów kończyn, a głównym objawem jest ból związany z nerwów, że jest dokonywane. Dodatkowo, podczas gdy te z nerwiakowłókniakowatości mają potencjał będzie głuchy jako objaw ten nie występuje. Objawy innych form nerwiaka są zależne od lokalizacji i nasilenia nowotworu.

Chirurgia

Biorąc pod uwagę, że większość nerwiaka są łagodne, prosty, minimalnie inwazyjnej zaleca się do usunięcia. Całkowite wycięcie guza w wynikach do slim bez możliwości nawrotu.

W przypadku najbardziej powszechnej postaci, nerwiaka nerwu słuchowego, operacja jest zależne od lokalizacji i wielkości nowotworu, jak również ile rozprawy zostało naruszone.

Radioterapia i chemioterapia

W rzadkich przypadkach, schwannoma staje złośliwych można stosować, że chemioterapia i radioterapia. Chemioterapia pociąga za sobą stosowanie leków przeciwrakowych podawanych dożylnie. Radioterapia obejmuje zastosowanie promieni wysokoenergetycznych skierowanych bezpośrednio na guza silnie stężonych dawkach. Obie zawierają efekty uboczne, takie nudności, bóle głowy, wymioty i ogólne uczucie złego samopoczucia.