adcov.com

Nerwiak guza kręgosłupa

Nowotwór, który rozwija się na rdzeniu kręgowym może być zarówno łagodne lub złośliwe. Rozwój wzrostu guza wokół rdzenia kręgowego są rzadkie. Zgodnie z Mayo Clinic, częstość występowania nowotworu nerwiak będącego nowotworowych jest około 2,5 procent. Jeśli u pacjenta rozwinie się nowotwór nerwiak, nowotwór będzie pochodziła ramach swoich komórek. Rozwój wzrostu z komórek jest najbardziej rozpowszechnioną formą rdzenia guza.

Zrozumienie nerwiak Rozwoju

Nerwy są izolowane powłoką ochronną znany jako mieliny, który działa jako sposób nadawania impulsów nerwowych w całym ciele. Komórki Schwanna jest specyficzny typ komórki, który tworzy otoczkę mielinową nerwów. Ponieważ komórka Schwanna rozwija komórek owinie się wokół nerwu tak, że nerw będzie ostatecznie warstwowych z komórki. Gdy rozwija się guz schwannoma, to tworzą wokół tkanki osłonki mielinowej.

Objawy

Początkowy objawem guza rdzenia kręgowego będzie uczucie postępującego bólu pleców. Ból pleców może rozwijać się nawet wtedy, gdy pacjent nie wywierał siebie, a ponadto może stać się gorsza podczas leżenia. Jeśli guz staje się duże, nerwów rdzeniowych może stać skompresowany. W rezultacie pacjent może wystąpić mrowienie, drętwienie, osłabienie i ból, który promieniuje z kończyn dolnych. Jeśli pacjent zaczyna zachować płyn, mają pęcherz lub stratę jelit oraz zmniejszone uczucie w kończynach dolnych, powinien skontaktować się z lekarzem.

Diagnoza

Lekarz przeprowadzi egzamin sprawdzający refleks fizycznej pacjenta. On będzie testowane na siłę mięśni, czy może czuć odczucia na jego skórze, a on może być również poproszony o spacer w celu wykrycia zmian, jak się porusza. Biopsji mogą być wykonywane w celu zbadania przekroju guza pod mikroskopem. Pozostałe egzaminy mogą obejmować TK, RTG i MRI.

Chirurgia

Wiele nowotworów ściskające rdzenia kręgowego może być usunięty chirurgicznie. Chirurg spróbować usunąć jak najwięcej guza, jak to możliwe. Zdrowe tkanki wokół guza, również zostaną usunięte w nadziei na zapobieganie rozprzestrzenianiu się raka, czy guz nowotworowy. W przypadku nowotworów okazuje się być bardzo duże, promieniowanie i chemioterapię można stosować w połączeniu z leczeniem chirurgicznym.

Promieniowanie

Zgodnie z Mayo Clinic, promieniowanie "wykorzystuje promienie o wysokiej energii promieniowania X", który konkretnie i zabija komórki nowotworowe. Promieniowanie może szybciej zabić komórki rakowe, zanim komórki są zdolne do nurkowania i rośnie. Napromienianie może być również stosowany do obkurczania guzów przed operacją, w celu całkowitego usunięcia guza. Radioterapia mogą być również stosowane do łagodzenia objawów nowotworu, gdy rdzeń kręgowy jest ściskany przez nowotwór.

Chemoterapia

Chemioterapia jest trochę jak promieniowanie w jego funkcji zabijania komórek nowotworowych. Jednakże, chemioterapia może być podawana z IV lub przez leki. Chemioterapia może być stosowany jako podstawowy formę leczenia lub po operacji, aby zabić wszelkich pozostałych komórek rakowych w organizmie. Jak promieniowanie, chemioterapia może być stosowany do kurczenia się guza przed operacją lub w celu łagodzenia objawów. Chemioterapia może być również stosowany do spowolnienia wzrostu guza, jeśli okaże się, że jest kancerogenny.