adcov.com

Negatywne skutki braku snu

Negatywne skutki braku snu


Szacuje się wszędzie do 70 milionów Amerykanów nie wyspać, według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Istnieje szereg czynników, które mogą mieć wpływ na zdolność osoby, aby uzyskać dobry sen w nocy. Stres, godziny pracy i zaburzenia snu są wszystkie powody, osoba nie może uzyskać zalecane siedmiu do dziewięciu godzin snu w nocy. Identyfikacja brak negatywnych skutków snu ma na osobę może pomóc pracę w kierunku osiągnięcia bardziej regularny wzór snu.

Krótkoterminowe

Krótkoterminowe skutki uboczne brak snu może wahać się od irytacji do zmniejszenia czujności. Brak snu wpływa hormon, który kontroluje metabolizm osoby, co zwiększa ryzyko otyłości i cukrzycy. Jak uczucie w złym humorze, brak snu może mieć wpływ na zdolność osoby do koncentracji i skupienia. Z dnia na dzień, zadania są trudniejsze do wykonania, a wypadki są bardziej prawdopodobne, gdy osoba jest zmęczona. Jazdy, gdy cierpi z powodu braku snu, jest niebezpieczne i nie jest zalecane. Kiedy kierowca jest zmęczony, nie tylko mają problemy ostrości, są mniej świadomi potencjalnych zagrożeń, zgodnie z National Institutes for Health.

Long Term

Brak snu przez dłuższy czas może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia człowieka, mówi raport z Oddziałem Medycyny Snu w Harvard Medical School. Długotrwały niedobór snu obniża zdolność układu odpornościowego człowieka, narażania ich na ryzyko choroby. Zmniejszone snu wpływa także hormon, który kontroluje metabolizm osoby; Zwiększa to prawdopodobieństwo otyłości i cukrzycy. Przewlekłe problemy ze snem może powodować poważne warunki zdrowotne, takie jak wzrost ciśnienia krwi, udaru mózgu i serca warunkach. Ludzie, którzy nie śpią właściwie są bardziej narażone na zaburzenia nastroju, takie jak depresja, stres i problemy emocjonalne.

Relacje

Negatywne skutki brak snu nie zawsze ograniczają się do zachowania i problemów zdrowotnych. Ludzie, którzy cierpią z problemami ze snem mogą również wystąpić problemy relacji. Będąc zmęczony i złym humorze wpłynie ich sposobu interakcji z innymi ludźmi. Słabe sen może mieć wpływ na wydajność w miejscu pracy, prowadząc do negatywnych relacji zawodowych. Małżeństwo lub związek może być poddana ogromnej szczepu, gdy partner cierpi na przewlekłe problemy ze snem. Utrata zainteresowania i ewentualnie śpi w różnych czasach wszystko może mieć negatywne skutki. Uważa się również ludzie, którzy cierpią z powodu przewlekłych zaburzeń snu są bardziej narażone na bezpłodność, stwierdza, Narodowy Instytut Zdrowia.