adcov.com

Nawadnianie i uszu nosa Ache Zapobieganie

Nawadnianie i uszu nosa Ache Zapobieganie


Nawadnianie nosa polega na użyciu żarówki strzykawkę squirt przygotowany roztwór do jednego z nozdrzy. Rozwiązanie to pomaga oczyścić nosa przejścia z drażniących i śluzu. Chociaż skutki uboczne tej procedury są rzadkie, objawy takie jak bóle ucha były znane wystąpić. Szansa na rozwój ucha może być zmniejszone, przestrzegając kilku prostych zasad.

Proces

Nawadniania nosa wykonywana jest przez wypełnienie strzykawki bańki z tym, co znane jest jako izotonicznego roztworu. Izotoniczny roztwór zawiera zazwyczaj nic więcej niż mieszaniny ciepłej wody i soli. Gdy lampy strzykawki wypełnione dyszę umieszcza się następnie delikatnie do jednego z nozdrzy. Izotoniczny roztwór stopniowo ściskany do nozdrza i sączy się zarówno nos i usta. Po izotoniczny roztwór jest odprowadzany, proces powtarza się w razie potrzeby.

Wynik

Nawadnianie nosa jest wykonywana, aby usunąć nosa i zatok jakiegokolwiek zatoru. Zatory zwykle przychodzi w postaci zagęszczonych śluz lub substancje drażniące. Skuteczne nawadnianie nosa usunie drażniące z korytarzy do nosa, co pozwala na większą łatwość oddychania i zwolnieniem z ciśnieniem zatokowego. Irygacji nosa są bezpieczne i odpowiednie dla dzieci i dorosłych.

Skutki uboczne

Podczas nawadniania nosa jest na ogół dobrze tolerowany, nie występują skutki uboczne czasami. Izotoniczny roztwór czasami działa jako drażniące, powodując krwawienia z nosa, kichanie oraz zwiększone objawy alergii oprócz bóle ucha. Jeśli izotoniczny roztwór używany jest w parze z lekiem, takimi jak efedryna, działania niepożądane mogą również obejmować kołatanie serca, zawroty i pieczenie nosa.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Istnieje kilka środków ostrożności, aby przyjąć, że zmniejszy swoje szanse na rozwój ból ucha. Nie przechylić głowę do tyłu przy użyciu roztworu izotonicznego. Pamiętaj, aby odpowiednio oczyścić wszystkie naczynia między irygacji nosa, aby zapobiec infekcji bakteryjnej. Podczas podawania izotoniczny roztwór, nie zgniatać czujnika strzykawkę mocno. Delikatne ściskanie powinna nadal umożliwiają rozwiązanie, aby oczyścić swoje nosowych odpowiednio. Nie próbuj wkładać żarówkę strzykawki całkowicie; włóż ją tylko jeden lub dwa cale (o długość trzeciego stawu palca).

Ostrzeżenie

Jeśli jesteś niespokojny o samo-podawanie irygacji nosa, może być również wykonywane przez lekarza. Pozwoli to zmniejszyć szanse na rozwój ból ucha po otrzymaniu irygacji nosa. Nie próbuj samodzielnie stosować nawadniania nosa, jeśli nie jesteś pewien, co zrobić. Nie należy samodzielnie stosować nawadniania nosa, jeśli niedawno miał operację nosa, chyba że ze względu na to zgody przez lekarza.