adcov.com

Naturalne sposoby, aby obniżyć ciśnienie krwi

Według National Heart Lung and Blood Institute, wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko udaru mózgu, choroby nerek i choroby serca. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub nadciśnienie, ważne jest, aby podjąć kroki w celu jej zwalczania. Chociaż leki na receptę są często przepisywane do obniżenia ciśnienia krwi, istnieje wiele naturalnych sposób do obniżenia ciśnienia krwi, bez uciekania się do leków.

Zmiany w stylu życia

Zmiany w stylu życia może pomóc w zapobieganiu i kontroli nadciśnienia tętniczego. Dietę, która podkreśla dużo owoców, warzyw, produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu i pełnego ziarna. Zmniejszenie ilości tłuszczów nasyconych i soli w diecie może być również skuteczne. Zgodnie z Mayo Clinic, ograniczając spożycie sodu do 1500 mg na dzień będzie mieć wpływ na ciśnienie krwi.

Utrzymania zdrowej wagi poprzez dietę i ćwiczenia. Zwiększenie aktywności fizycznej do 30 minut dziennie może pomóc schudnąć i pomaga obniżyć ciśnienie krwi.

Zarządzanie stresem. Znaleźć sposoby, które pomogą Ci się zrelaksować, jak ćwiczyć głębokie ćwiczenia oddechowe, medytacja i joga. Zrelaksować i wyspać.

Rzucić palenie. Z biegiem czasu, stwardnieniem tętnic tytoń i ścianki naczyń uszkadza krwi.

Pić alkoholu z umiarem, ponieważ może podnieść ciśnienie krwi.

Medycyna alternatywna

Zgodnie z Mayo Clinic, niektóre suplementy mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Należą do nich kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe, czosnek, wapń, kwas alfa-linolenowy, olej z wątroby dorsza i kakao. Suplementy mogą być włączone do diety jako żywność lub mogą zostać podjęte w pigułki lub kapsułki. Przed podjęciem jakichkolwiek suplementów zarządzać wysokie ciśnienie krwi, należy porozmawiać z lekarzem, aby upewnić się, że nie wystąpią interakcje z lekami aktualnie przyjmujących.

Gdy leki naturalne Are Not Enough

Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, jest to ważne, aby współpracować z lekarzem, aby ustalić, co przebieg leczenia jest właśnie dla Ciebie. Jeśli ciśnienie krwi jest zbyt wysoki, aby zarządzać z ćwiczeń i zmian stylu życia sam, leki na receptę, takie jak beta-adrenolityki, alfa-adrenolityki, inhibitory ACE lub leków moczopędnych może być konieczne, aby zmniejszyć liczbę.