adcov.com

Naturalne sposoby, aby leczyć bezdech senny

Naturalne sposoby, aby leczyć bezdech senny


Bezdech senny jest zaburzeniem snu, gdzie rozpoczyna się i okresowo oddychaniu przystanki w nocy. Zgodnie z Mayo Clinic, istnieją dwa typy bezdechu: obturacyjny bezdech senny i centralny bezdech senny. Obturacyjny bezdech senny występuje, gdy mięśnie gardła zrelaksować i utrudniać oddychanie przez usta. Centralny bezdech senny występuje, gdy mózg nie wysyła sygnału do płuca rozszerzają się i kurczą. Oba są potencjalnie niebezpieczne warunki i powinny być monitorowane przez lekarza, podczas gdy te naturalne środki są wykorzystywane.

Maski snu

Maski bezdechu sennego są naturalnym sposobem na zwiększenie ilości tlenu do mózgu podczas snu. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia bezdech senny, ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych, lub CPAP, jest powszechnie stosowane leczenie bezdechu sennego. Maski są noszone przez nos i usta, i podłączony do maszyny CPAP. Urządzenie wykorzystuje ciśnienie powietrza zmusić drogi oddechowe otwarte w przypadku, zrelaksować się w ciągu nocy. Jeśli maska ​​snu schodzi w nocy, lub pacjent przyjmuje maskę w swoim śnie, metoda CPAP staje uneffective.

Tlen

Tlen służy do centralnego snu osób cierpiących na bezdech, których mózg nie sygnalizują płuca oddychać i na zewnątrz. Zgodnie z Mayo Clinic, dodanie dodatkowego tlenu może pomóc pacjentom uzyskać więcej tlenu do płuc. W ten sposób, nawet jeśli twój mózg nie mówi płuca oddychać, to nadal będzie w stanie oddychać z pomocą maszyny tlenu. Jeśli masz problemy z sercem lub niewydolności serca, lekarz prawdopodobnie sugerujemy wziąć leki, jeśli masz centralny bezdech senny, a nie opierać się tylko na uzupełnienie tlenu.

Zmiany w stylu życia

Jeśli cierpisz na bezdech senny, lekarz zaleci Ci schudnąć i rzucić palenie, jeśli to konieczne. Nadwagą może indukować bezdechu sennego, ponieważ fałdy wewnątrz gardzieli może zamknąć łatwiej z dodatkiem nadmiaru wagowych. Lekarz może umieścić Cię na diecie niskotłuszczowej, a plastry nikotynowe mogą być stosowane zamiast palenia. Zgodnie z Mayo Clinic, ludzie, którzy palą, są trzy razy bardziej narażone na rozwój bezdech senny, i rzucenia palenia teraz może zmniejszyć ryzyko zachorowania na bezdech senny w przyszłości. Dodatkowo, rzucenie palenia może zmniejszyć skutki bezdechu sennego.