adcov.com

Naturalne leki na wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest typu zapalnej choroby jelit, które powodują asortyment objawów, takich jak biegunka, skurcze brzucha. Osoby żyjące z tego warunku doświadczenia zapalenie przewodu pokarmowego. A jeśli nie jest leczone, wrzodziejące zapalenie jelita grubego może prowadzić do poważnych powikłań. Ale na szczęście istnieją naturalne sposoby kontroli objawów i złagodzić ból.

Zmiany żywieniowe

Podobnie jak większość trawiennych zaburzeń zdrowia, dieta może wywołać lub nasilić objawy wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. To ważne, aby rozpoznać żywności, które powodują objawy i wyeliminowanie tych pokarmów z diety. Znane powoduje to produkty mleczne, takie jak sery i lody, które mogą powodować biegunkę, bóle brzucha i gazu. Inny problem żywność może zawierać ostrych przypraw, żywności i niektórych warzyw, owoców cytrusowych (kapusta, sałata, kalafior). Prowadź dziennik żywności do zidentyfikowania problemu żywności i porozmawiać z lekarzem, aby sprawdzić, czy suplement enzymów trawiennych jest właśnie dla Ciebie.

Zmodyfikować spożycie płynów

Osoby żyjące z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego należy pić dużo płynów. Biegunka jest częstym objawem tej choroby, a to może doprowadzić do objawów odwodnienia. Pij co najmniej osiem szklanek wody dziennie, aby utrzymać ciało nawilżona. Podczas gdy płyny są dobre, niektóre płyny mogą pogorszyć stan. Na przykład, to najlepiej unikać kofeiny i innych używek, które mogą powodować biegunkę. Dodatkowo, napoje gazowane mogą powodować wzdęcia brzucha, skurcze brzucha i gazu.

Dowiedz się, jak zarządzać stresem

Stres nie powoduje wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Jednak do czynienia z stresujące wydarzenie lub cierpiących z powodu chronicznego niepokoju może nasilać stan. W leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego naturalnie, nauczyć się technik radzenia sobie ze stresem. Może to obejmować suplementów diety, takich jak ziele dziurawca lub SAM-e w celu zrównoważenia swoich nastrojów. Inne naturalne środki do stresu to ćwiczenia, które uwalnia dopaminę i serotoninę w mózgu substancje chemiczne - hormony przyjemności. Ponadto, znalezienie hobby, coraz właściwego odpoczynku, biorąc ciepłą kąpiel lub masaż może zmniejszyć stres i pomóc w zarządzaniu wrzodziejące zapalenie jelita grubego.