adcov.com

Najwyższe Źródła białka Roślin

Najwyższe Źródła białka Roślin


Diety na bazie roślin są zdrowe, gdy planowane poprawnie, zgodnie z American Heart Association. Pomyśl białek roślinnych jak puzzle, w których dostępny jest pełen obraz, ale które wymaga kilku różnych elementów przed jej zakończeniem. Jedzenie różnorodnych źródeł białka bogate jest pierwszym krokiem w kierunku zagwarantowania wystarczającej ilości białka, zdefiniowane przez USDA jako 56 g dziennie przez 19-plus-letniego mężczyzny i 46 g dziennie przez 14-plus-rok -Old kobieta.

Quinoa

Quinoa, ziarna ryżu w podobnym rozmiarze, sześć razy więcej białka, to kompletne źródło białka stosuje się do sałatek quinoa i o różnych smakach. Z 24 g białka na niegotowane kubka, chrupiące ziarno zawiera dziewięć niezbędnych aminokwasów.

Gryka

Gryka - powszechnie stosowane jako alternatywa dla pszenicy, owsa, żyta i jęczmienia - zawiera 22 g białka na filiżanki. Bogate w witaminy z grupy B i przywiązany do poprawy poziomu cholesterolu, zawiera osiem niezbędnych aminokwasów, zapewniając charakterystyczny i orzechowy smak.

Spirulina

Spirulina, sinice, to kompletne białko również mnóstwo witamin z grupy B, beta-karoten, witamina E, cynk, miedź, magnez i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Guacamole, recepty bar koktajle lub energii wszystko staje się bogaty w białko, kiedy spirulina jest wliczony w cenę. Z 64 g białka do kubka, spirulina jest naturalnie wysoki źródłem niezbędnego białka.

Produkty sojowe

Suche prażone ziarna soi - sprzedawane jako edamame - są mocarze składników odżywczych z 16 g białka na filiżance. Produkty pochodzące z soi są również potężne źródła białka. Wykonane z gotowanych i fermentowanych całych ziaren soi, tempeh (z 30,78 g białka na filiżankę), może być smażone, gotowane, smażone lub pieczone. Tofu (16.77 g na filiżankę) i mleko sojowe (7 g na kubek cieczy) wszystko spakować solidne uderzenie odżywcze z białka sojowego. Seiten, niebezpieczne dla osób z celiakią, ale idealny dla osób z awersją do soi, oferuje 30 g białka, glutenu pszenicy na filiżankę. Zaskakująco żucia źródłem białka, seitan jest podstawą na bazie roślin z teksturą podobnej do mięsa, z odpowiednim przygotowaniem.

Rośliny strączkowe

Choć klasa roślinnych nazywa strączkowych zawiera soi, zawiera również inne fasoli, grochu i soczewicy. Uważany zdrowy substytut mięsa przez Mayo Clinic, rośliny strączkowe są źródłem mniej tłuszczu i cholesterolu niż jakikolwiek produkt białka zwierzęcego. Fava fasoli, które stają się w fasoli Lima, są pakowane z 22 g białka na filiżance. Czarna fasola, Pintos, soczewica, Black Eyed Peas, fasola garbanzo, ciecierzyca i fasola podążać ściśle za z 14 do 17 g białka na pół szklanki. Dostępne powszechnie, a mało kalorii z właściwości obniżające poziom cholesterolu, rośliny strączkowe są potęgą białka.